Tags: bielactwo, psychosomatyka

Parent: Bielactwo

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Środowisko człowieka potrafi na niego wpływać w wielkim stopniu. Zazwyczaj to świat zewnętrzny zapewnia nam wiele bodźców, które skutkują powstaniem emocji. One z kolei odgrywają wielkie znaczenie w naszym życiu, potrafią nas zarówno mobilizować, jak i odbierać naszą chęć do działania. Psychosomatyka zajmuje się wpływem naszej psychiki i emocji na nasze ciało i zdrowie. Totalna biologia natomiast porusza dodatkowo kwestie dziedziczności konfliktów psychicznych, które powodują choroby. Pojawiają się one na skutek zdarzeń, które w subiektywnym odbiorze były gwałtowne i nagłe, a emocje im towarzyszące silnie negatywne. Okazuje się, że nierozwiązane spory naszych dziadków mogą stanowić patomechanizm różnych zaburzeń zdrowia. W tym artykule chciałabym poruszyć temat bielactwa, który mimo braku bólowych dolegliwości, może powodować różnego rodzaju kompleksy i odbierać naszą pewność siebie.

Białe plamy, które pojawiają się na naszym ciele występują w fazie aktywnej konfliktu, czyli od pojawienia się konfliktu do jego rozwiązania. Nie uświadamiamy sobie na dobrą sprawę tego, że dręczy nas jakaś wyparta emocja. Z definicji treści wyparte bardzo trudno sobie uświadomić, gdyż są one wynikiem zdarzenia, które było dla nas bardzo bolesne. Nie dopuszczamy do siebie, że kiedykolwiek czuliśmy jakąś emocję, z różnych powodów. Może być sprzeczna z naszym obrazem siebie lub być przez nas najzwyczajniej potępiana z jakiegoś powodu. Konflikt w bielactwie dotyczy oddzielenia od osoby, z którą byliśmy blisko związani i darzyliśmy silnym uczuciem. Łączy się to z odczuwanym wstydem, chęcią ‘’wybielenia’’ się z jakiejś naszej cechy albo czynu, który być może był sprzeczny z naszymi wartościami. Tak więc możemy się domyślić, że na ten przykład spowodowaliśmy zawód u osoby którą podziwiamy i jest dla nas autorytetem. Przez to ta osoba widocznie się od nas odsunęła, a my nie chcemy do siebie dopuścić, że stało się to z naszej winy. Co więcej, naruszyliśmy w ten sposób integralność naszej osoby, co skutkować może pewnymi pytaniami skierowanymi w stronę naszej tożsamości. Białe plamy pojawiające się na naszym ciele są manifestacją naszej psychiki, która kontaktuje się z ciałem przez objawy chorobowe. Nie mogąc oczyścić się z dręczącego nas poczucia ‘’bycia brudnym’’, czy nie mogąc uporać się ze swoim sumieniem, nasz mózg wysyła sygnały do ciała, które dosłownie wybiela konkretne miejsca na naszym ciele. To ma na celu uświadomienie nam w symboliczny sposób, jaka rzecz utrudnia nam dalsze życie bez ciągnących się za nami podświadomych emocji.

Ponadto Bielactwo jest chorobą autoagresywną, a chorując na tego typu choroby powinniśmy zapytać się siebie: „Dlaczego przyjmuję na siebie kogoś winę?” oraz „Czy nie mam prawa się bronić?”

Utajone treści nie tylko skutkują w chorobach somatycznych, ale także przede wszystkim utrudniają nam rozwój. Bez niego natomiast nie jesteśmy w stanie żyć w pełni szczęśliwi. Jakby się mogło zdawać, ciało i dusza są tak odmienne w swojej naturze, a jednak stanowią nierozerwalny, harmoniczny system, który ze sobą doskonale współdziała i uzupełnia się.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę