Parent: Różyczka

Napisane przez () , dnia

 

Już starożytni Rzymianie wykorzystywali kapustę w terapii chorób stawów i wątroby. Rosyjskie lecznictwo ludowe rekomendowało kapustę w przypadkach zaburzeń trawienia i chorób śledziony, a hindusi używali jej w procesie produkcji leczniczych wyciągów. Na dodatek współcześni naukowcy odkryli, że roślina ta posiada ogromne ilości składników mineralnych, a dzisiejsza medycyna ludowa poleca okłady z jej liści na rozmaite bóle. Przychylnie o niej wypowiadają się również dietetycy, z uwagi na jej właściwości oczyszczające organizm.

Żyjący w XIX wieku lekarz dr H. Blanc, pracownik francuskiego szpitala Romans w Drôme, wykorzystywał liście kapusty w procesach leczenia trudno gojących się ran pourazowych kończyn i wrzodów. Ale to nie koniec, ponieważ z pozytywnym skutkiem przeprowadzał eksperymenty z okładami z liści kapusty również przy zapaleniu skóry, gangrenie, różnego rodzaju skaleczeniach, zainfekowanych ranach, ukąszeniach, ospie, półpaścu i różyczce.

Dr Blanc był zdania, że przy zastosowaniu metod leczenia z wykorzystaniem kapusty, wyzdrowienie jest bardziej prawdopodobne niż w warunkach innych farmakologicznych przeciwśrodków. Dzieje się tak za sprawą soku ze zmiażdżonych liści, który wnika do skóry i eliminuje nie tylko skutki choroby, ale również jej przyczynę. Dr Blanc dowiódł, że tak cudownych właściwości w zakresie niwelowania przyczyn choroby nie ma żadne inne warzywo. Inni naukowcy potwierdzili, że jej liście skutecznie usuwają z organizmu tzw. trucizny chorobowe.

Kompresy ze świeżych, odpowiednio przygotowanych liści kapusty można ponadto stosować w różnego rodzaju ropnych zapaleniach, stłuczeniach, opryszczce, trądziku i bolesnych menstruacjach. Liście kapusty uśmierzają też bóle zębów i dolegliwości o charakterze reumatycznym. Niwelują wszelkie nerwobóle i migreny.

Co więcej, okłady są bardzo pomocne w łagodzeniu wszelkich wysypek oraz stanów zapalnych pojawiających się w trakcie trwania różyczki.

Okazuje się, że w celu zapobiegania wysypce skórnej, która jest jednym z głównych objawów różyczki, należy zainfekowane miejsca jak najczęściej przemywać świeżym sokiem z surowej kapusty. Wykonanie takiego soku polega na szatkowaniu na drobne cząstki jak najświeższej kapusty i następnie wyciskaniu w sokowirówce. Inna, powszechnie stosowana metoda polega na przygotowaniu kompresu.

Aby przygotować zbawienny kompres, należy zaopatrzyć się w kapustę. Po pierwsze, oderwijmy od niej duże, młode i jędrne liście o ciemnozielonym zabarwieniu. Dokładnie je opłuczmy i pozbądźmy się zbyt grubych ogonków i nerwów (liście w całości powinny być płaskie). Następnie połóżmy je na drewnianej deseczce i używając siły tłuczmy liście tłuczkiem do mięsa lub wałkiem do ciasta. Pamiętajmy, aby wałkować je jedynie od strony wewnętrznej (wklęsłej). Gdy już liście zrobią się miękkie i puszczą odrobinę soku, ogrzejmy je w gorącej, ale nie gotującej się wodzie. Ewentualnie można je podgrzać np. na kaloryferze lub na słońcu.

Tak przygotowane liście układajmy na chore miejsca, przykładając je ubitą stroną do ciała i związujmy lekko bandażem, aby nie hamować przepływu krwi. Dzięki temu, że liście ubito tylko od strony wewnętrznej, nie będą puszczać soku na zewnątrz. Taki opatrunek wykonajmy wieczorem i ściągnijmy dopiero rano. Wystarczy więc, że będziemy go zmieniać tylko raz na dobę. Po ściągnięciu bandaża liść powinien być suchy i delikatnie przyklejony do ciała.

Praktyka stosowania liści kapusty w terapii różnorodnych schorzeń, w tym różyczki, bardzo często potwierdza zdolność kapusty do uśmierzania bólu. Używając jej, bazujmy jednakże również na własnym rozsądku i doświadczeniach.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.