Aloes to roślina o grubych zielonych liściach z małymi kolcami po zewnętrznej stronie. Wewnątrz posiada miąższ o galaretowatej konsystencji.

Zawiera 99 – 99,5% wody, przy średnim pH 4,50. Do pozostałych jego składników należy ponad 75 różnych związków, w tym: witaminy, minerały, enzymy, cukry, związki fenolowe, ligniny, aminokwasy i kwas salicylowy.

Aloes rośnie w tropikalnych obszarach wschodniej i południowej Afryki oraz jest uprawiany na szeroką skalę na całym świecie.

Aloes, kojarzony przez większość jako składnik kosmetyków, okazuje się także posiadać szeroki wachlarz właściwości leczniczych. Dowodzą temu liczne i intensywne badania prowadzone w Rosji i Stanach Zjednoczonych już od roku 1930, choć znany i powszechnie wykorzystywany był już nawet w starożytności.

Stuletnik, bo tak brzmi polska nazwa tej rośliny, pomaga w leczeniu dolegliwości wielu schorzeń: oskrzeli, ran i oparzeń, zaparć, jak również wrzodów żołądka. To właśnie dla tych ostatnich jest szczególnym wsparciem.

Miąższ z aloesu wspiera ochronną akcję śluzu żołądkowego przeciwko drażniącym działaniom pepsyny (enzym trawiący białka). Także sam aloes działa łagodząco, gdyż składa się z dużej ilości z wielocukrów, które są chemicznie zbliżone do tych, które w celach ochronnych produkuje śluzówka żołądka. Ponadto miąższ hamuje nadmierne wydzielanie kwasu solnego przez błonę śluzową żołądka. Działa on również bakteriostatycznie i w pewnym stopniu zapobiega rozwojowi bakterii odpowiedzialnej za powstawianie wrzodów żołądka – Helicobacter pylori.

Należy oczywiście pamiętać, że samo picie aloesu nie zastępuje całej kuracji, a może stanowić jej uzupełnienie, bądź podtrzymanie stanu pacjenta po przebytej terapii farmakologicznej (antybiotykowej).

Aloes jest uważany za kolejny produkt „superfood”, dzięki swoim niezwykłym właściwościom.

W celach leczniczych stosowany jest najczęściej sok z aloesu – działanie wewnętrzne- napój do picia, lub zewnętrznie – miejscowo, bezpośrednio na skórę.

Mimo swoich wielu pozytywnych właściwości, podczas stosowania aloesu, jak przy każdym produkcie, należy być ostrożnym – stosować z umiarem i rozsądkiem, bowiem nie dla każdego może okazać się pomocny (m.in. nie powinny go zażywać dzieci a osoby z niedrożnością jelit, zapaleniu okrężnicy, czy żylakach odbytu, niewydolnością nerek oraz w czasie ciąży i przy zaburzeniach krążenia krwi powinny zachować szczególną ostrożność.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę