Tags: łuszczyca, psychosomatyka, skóra, totalna biologia

Parent: Łuszczyca

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Niesamowite w jaki sposób nasze ciało potrafi przystosować się do otoczenia. Jak to się mówi, w zdrowym ciele, zdrowy duch. Natomiast, gdy nasze ciało daje nam sygnały chorobą, powinniśmy bliżej przyjrzeć się naszemu umysłowi. Psychosomatyka wyjaśnia nam, w jaki sposób jesteśmy w stanie polepszać lub dewastować nasze zdrowie, dzięki odpowiedniemu myśleniu. Ilekroć zamartwiamy się, czy męczą nas frasobliwe myśli, jesteśmy bardziej podatni na przeziębienia i inne problemy dotyczące osłabionej odporności. Nie jest to jednak mechanizm, który ma uprzykrzyć nam życie, a trudne chwile uczynić jeszcze bardziej przytłaczającymi. Jego zadaniem jest uświadomienie nam, że istnieje realny problem, z którym nasz umysł nie daje sobie rady i spycha w odmęty podświadomości, aby ujawnić się pod postacią symptomów chorobowych. Konflikty wewnętrzne są źródłem wielu cierpień cielesnych, które nasz mózg powołuje celowo. Za tym wszystkim stoi ewolucja człowieka, która ma za zadanie ułatwić nam rozwiązanie danego problemu. Totalna biologia, która zajmuje się tak jak psychosomatyka, zagadnieniem relacji ciało – psychika, dodatkowo podkreśla dziedziczność owych konfliktów. Niesamowite, że być może nasze problemy zdrowotne są spowodowane przez to, że naszego dziadka spotkał kiedyś nagły, szokujący wypadek, który wyparł do podświadomości.

Żeby zrozumieć istotę łuszczycy w konflikcie, musimy powiedzieć o dwóch jego fazach. Faza aktywna polega na tym, że po wystąpieniu zdarzenia nagłego, szokującego o zabarwieniu negatywnym występuje silny stres i napięcie, gdzie dążymy do rozwiązania danej problematycznej kwestii. Faza zdrowienia natomiast, jest paradoksalnie fazą symptomów chorobowych oraz następnie ich zanikania. Łuszczyca jest spowodowana przez konflikt podwójnego oddzielenia, czyli co najmniej dwa konflikty, gdzie jeden znajduje się już w fazie zdrowienia, a drugi nadal w fazie aktywnej. Następuje więc reaktywacja konfliktu, który został wcześniej przez nas zażegnany. Na przykład, kobieta traci dziecko i obawia się zajść w ciążę, choć pragnie dziecka, obawia się kolejnego wstrząsu z powodu śmierci potomka. Trzeba powiedzieć, że łuszczyca związana jest z rozłąką, obawą utraty czegoś lub kogoś ważnego dla nas. Zasadnicze jest miejsce dotknięte zmianami chorobowymi, np. głowa, oznacza poczucie spadku wartości intelektualnej. Jak widzimy, w przypadku łuszczycy konflikt jest bardzo rozbudowany. Pomocne w uświadomieniu dręczących nas spraw mogą być dla nas pytania:

Dlaczego boję się ponosić odpowiedzialność za własne emocje i uczucia?

Dlaczego obawiam się pokazać jaki naprawdę jestem?

– Czy potrafię zaakceptować zarówno moje zalety i talenty, jak i wady i słabe strony?

– Czy obawiam się, że ktoś może mnie zranić, jeśli tak to dlaczego się tego boję?

Jakich sytuacji unikam, choć nie mam powodu?

– Czy obawiam się intryg lub nieszczerości ze strony osób, na których mi zależy?

Jeżeli będziemy rozważać powód, z którego dokucza nam łuszczyca, należy pamiętać, aby w introspekcji brać pod uwagę aspekty dotyczące rozłąki czy straty. Równie ważne jest miejsce ujawnienia się symptomów, gdyż wskazuje nam ono dziedzinę życia, w której należy doszukiwać się konfliktu podwójnego. Jak widać organizm ludzki jest niemal idealnie zintegrowany, a my powinniśmy tę integrację ulepszać i dbać o nasz rozwój dla przyszłych pokoleń.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę