Ozonoterapia jest jedną z metod, które można stosować uzupełniająco w wypadku wielu rodzajów schorzeń, także w tym podczas leczenia miażdżycy i innych chorób układu krążenia. Ozon wpływa na stymulację metabolizmu tlenowego – pozwala to na bardziej efektywną wymianę tlenu pomiędzy hemoglobiną a tkankami, czy lepsze wykorzystanie tlenu zawartego w krwinkach czerwonych. Dzięki intensyfikacji tych procesów możliwe jest częściowe osłabienie niedotlenienia organizmu, do którego prowadzi miażdżyca.

Metody leczenia ozonem są ciągle udoskonalane w celu zapewnienia jak najlepszej skuteczności i bezpieczeństwa terapii. Ozonoterapię po raz pierwszy zastosowano ok. 150 lat temu. W Polsce wprowadził ją prof. Antoszewski pod koniec lat 80-tych. Na początku metodzie tej przypisywano głównie działanie bakteriobójcze, jednak wraz z postępem medycyny odkrywane są kolejne zastosowania ozonu, a metody jego wykorzystania są coraz lepiej opisywane. Leczenie ozonem można stosować na wiele sposobów – poprzez kroplówki, transfuzje, kąpiele czy oleje – dobór metody zależny jest od choroby i stanu organizmu.

W przypadku chorób układu krążenia stosuje się zazwyczaj podawanie kroplówek lub ozonowanie krwi. Zabieg ozonowania krwi – zwany autohemotransfuzją – trwa około 30 minut i polega na pobraniu ok. 100-200 ml krwi pacjenta, naozonowaniu oraz podaniu z powrotem do żył. By dotlenić kończyny dolne, dotknięte efektami działania miażdżycy, możliwe jest także wprowadzenie mieszaniny gazów – w 95% tlenu i 5% ozonu – bezpośrednio do tętnicy udowej. Terapii ozonem nie poleca się osobom, które niedawno przeszły zawał, kobietom w ciąży, przy nadczynności tarczycy, niewyrównanym nadciśnieniu tętniczym lub z objawami zatrucia alkoholem.

Terapia ozonem, przy dawkach jakie stosowane są podczas leczenia, jest całkowicie bezpieczna. Ozon stanowi zagrożenie dla człowieka głównie podczas długotrwałego wdychania tego gazu, dlatego też podczas leczenia nie wprowadza się go do organizmu poprzez układ oddechowy.

Ozonowi przypisuje się przede wszystkim działanie bakteriobójcze, dzięki czemu ozonoterapia znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób zakaźnych i upośledzających układ odpornościowy. Publikowane badania sugerują także pozytywny wpływ ozonoterapii na wiele innych schorzeń, w tym choroby nowotworowe, leczenie trudno gojących się ran, reumatyzm, choroby stawów, cukrzycę i inne choroby przewlekłe.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę