Nadczynność tarczycy jest to choroba objawiająca się nadmiernym wydzielaniem hormonów przez tarczycę. Przyczyną tej choroby najczęściej jest zapalenie tarczycy (z reguły typu Graves-Basedowa) bądź guzki toksyczne stanowiące autonomiczne tkanki tarczycowe produkujące zbyt dużą ilość hormonów.

Choroba wykrywana jest na podstawie badań hormonalnych: TSH, FT3, FT4.

Leczenie polega na ograniczaniu produkcji hormonów tarczycy przez leki (m.in. Metizol, Propycil, Propranolol) bądź eliminację tkanki tarczycowej.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać
  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.