Powszechnym sposobem rozumienia choroby jest medycyna, która znajduje przyczynę w ciele. Do zmian hormonalnych dorzuca także proces starzenia się. Dlaczego jednak nie każdy mężczyzna w podeszłym wieku ma z tym problem? Dlaczego właściwie doszło do zmian hormonalnych? Co zaburzyło harmonię wewnątrz organizmu? Z powyższego punktu widzenia choroba wydaje się być czymś, co pojawia się losowo. Odbiera nam możliwość wpływu na to, czy zachorujemy, czy nie. A przecież wcale tak nie jest. I do tego spróbuję przekonać argumentami, którymi od dawna posługuje się psychosomatyka i Totalna Biologia.

Obie te nauki wiążą ciało i psychikę w jedno. Psychosomatyka bada wpływ czynników psychicznych na organizm człowieka, czyli to, jak dana jednostka jest w stanie reagować na stres, jak wpływa na nią sytuacja w miejscu pracy, co dzieje się w domu i jak wyglądają relacje z bliskimi. Na rozwój chorób ma wpływ charakter człowieka, z pewnością optymiści chorować będą rzadziej, niż pesymiści, gdyż obarczać się będą mniejszą ilością negatywnych emocji. A to one mają silny wpływ na nasz układ odpornościowy. Stres jest jednym w głównych winowajców chorób tak powszechnie występujących w naszej rzeczywistości. Powoduje on zarówno konkretne schorzenia, jak i naraża na przeziębienia.

Totalna Biologia uważa, iż za każdą chorobą kryje się określony rodzaj konfliktu wewnętrznego. Wynika to z faktu, iż negatywna emocja posiada energię, dla której szuka sobie wyładowania. Gdyby uczyniła to w umyśle, nie bylibyśmy w stanie dalej funkcjonować. Stąd wynika pewien rodzaj paradoksu – choroba przestaje być błędem, a staje się najwłaściwszym rozwiązaniem dla utrzymania nas przy życiu. Przerzuca energię na poziom fizyczny i tam dokonuje jej wyładowania. W zależności od rodzaju emocji, uderzyć może w inną część ciała. Tu możemy zadać sobie pytanie – jaka emocja uderza w prostatę, powodując jej przerost? Co stara się nam uświadomić? Choroby poprzez występowanie w sferze zewnętrznej człowieka, stają się zauważalne. Przez to bywają komunikatami, starają się zwrócić naszą uwagę na problem wewnętrzny, który najprawdopodobniej zbagatelizowaliśmy. Często są to stłumione wewnątrz urazy, zranienia i uczucia.

Co takiego stało się w życiu mężczyzny, iż doszło do przerostu prostaty? Odpowiedź nie jest wcale tak trudna. Z racji, iż problem dotyka z reguły tych starzejących się, tracących wiarę w swoje możliwości, jest wynikiem utraty męskości. Dotyczy on także konfliktów seksualnych i stłumionych popędów. Jednym z przykładów, w których choroba może się pojawić, jest sytuacja wchodzenia syna w dorosłość. Kiedy ten powinien budować rodzinę, a jednak tego nie robi, bo nie chce mieć dzieci. Bądź wtedy, gdy partnerka syna nie jest według ojca odpowiednią kandydatką i nie chce on, by stała się matką dla jego wnuków.

Problemy z prostatą są wyrazem bezsilności, braku akceptowania swojej męskości i obecnej sytuacji w życiu. Chcą zwrócić uwagę na pytania – Co lekceważę? Co chcę od siebie oddalić? Jakie sprawy wydają się być dla mnie zbyt trudne? Czy wydaje mi się, iż wszystko w życiu muszę mieć pod kontrolą? Często poczucie bezsilności nie wynika z braku zaangażowania w życie, a z przeładowania sprawami, za które chory czuje się odpowiedzialny.

Kluczem do zdrowia jest świadomość siebie.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę