Tags: udar, udar mózgu

Parent: Udar mózgu

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Totalna biologia i psychosomatyka poruszają temat zdrowia w innym kontekście niż tradycyjna medycyna. Zakładają, że w niektórych wypadkach to nie drobnoustroje są odpowiedzialne za infekcje i problemy zdrowotne. Ciekawym założeniem totalnej biologii jest to, że choroba nie jest naszym defektem świadczącym o nieprzystosowaniu do środowiska, wręcz przeciwnie. Każdy symptom ma na celu pomóc nam przystosować się w jakiś sposób do życia. Mózg, który jest zintegrowany ściśle z umysłem, czyli jego abstrakcyjnym tworem, zapewnia nam pomoc w rozwiązaniu konfliktu. Skąd jednak konflikt? Jego przyczyną jest traumatyczne lub nagłe, gwałtowne wydarzenie, które uwalnia fale emocji, z którymi nie jesteśmy sobie w stanie poradzić. Zostają one przeniesione do podświadomości, gdzie nasz mózg rzutuje je na nasze ciało. Ma to poniekąd na celu uświadomienie sobie, że nie dopuszczamy do siebie czegoś bardzo ważnego.

Udar mózgu również może być powodowany treściami, do których nie potrafimy się przed sobą przyznać. Obszar głowy będzie wiązał się z problemami dotyczącymi samooskarżania się na płaszczyźnie własnej mądrości, intelektu, poglądów. Kluczowym polem należy dogłębnie zbadać w sobie jest nasza intelektualność. Powinniśmy zastanowić się, czy przede wszystkim realizujemy się na tyle, na ile odczuwamy taką potrzebę. Zakrzep w mózgu, czy jego niedokrwienie powoduje sygnał od mózgu, że zaniedbaliśmy lub uważamy, że zaniedbano nasz rozwój intelektualny. Problemy z mową, mogą być spowodowane naszym własnym przekonaniem, że np. nie potrafimy wysławiać się mądrze. Mózg interpretuje uniemożliwienie wysławiania się, jako obrona przed krytyką i zrobieniem z siebie pośmiewiska. Warto przemyśleć, czy sami siebie doceniamy, czy uważamy, że brakowało nam jakiś możliwości i perspektyw, które mogło ale nie zapewniło nam środowisko. Może być tak, że nasza rodzina nie stawiała nam żadnych wymagań, a my teraz mamy jej to za złe, że nie potrafili zaopiekować się naszą np. edukacją, gdy my sami nie byliśmy na tyle dojrzali, aby zauważyć taką potrzebę. Uważam, że ten problem dotyczy wielu ludzi, zastanawiamy się ,,dlaczego mama nie zapisała mnie na naukę gry na skrzypcach, gdy byłem młodszy?’’. Nie u każdego takie przemyślenia powodują na tyle silne emocje, aby zostały zepchnięte do podświadomości, co jest warunkiem koniecznym do wytworzenia się konfliktu. Jeśli i ty znajdziesz w sobie odwagę, aby przyznać się przed sobą ,, nie dałem rady’’, to pamiętaj drogi czytelniku, że tego, czego nie potrafiliśmy zrobić wczoraj, nie oznacza, że nie potrafimy zrobić dzisiaj. Dlatego warto być może zapisać się dzisiaj na naukę gry na skrzypcach. Z innej perspektywy patrząc, konflikt może dotyczyć pewnego niedowartościowania swoich zdolności intelektualnych. Tutaj należy przemyśleć kilka kwestii:

– Czy uważam, że jestem zbyt słaby, aby zaistnieć w świecie nauki?

Czy sądzę, że moje ambicje są dla mnie zbyt wygórowane?

Jak bardzo w moim życiu cenie inteligencję, mądrość?

– Czy uważam, że stać mnie na więcej, ale nikt tego nie docenia?

Czy sądzę, że inni są ode mnie bardziej zdolni?

– Czy czuje, że się nie realizuje w dziedzinach, które mnie interesują?

– Czy próbuje innym narzucić swoje zdanie?

– Czy próbuje być dobry we wszystkim?

Każdy z nas ma swoje wady i zalety. Nie jesteśmy jednak, na całe świata szczęście, głazami, które są niezmienne. Możemy stale się doskonalić, nie zależnie od tego w jakim jesteśmy wieku i jakiej życiowej sytuacji. Życie nie kończy się po czterdziestce, a jedne drzwi otwierają drugie. Wystarczy zauważyć tylko nasze możliwości, a jest ich wiele i to jedno mogę wam obiecać. Jeżeli uważasz, że Twoje intelektualne terytorium jest zbyt wąskie, wystarczy dokształcać się w dziedzinie, która Cię najbardziej interesuje. Racjonalnie, jednak optymistycznie przyznamy, że wielkie umysły, nie urodziły się wielkie, ale ich upór doprowadził do świetności.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę