Ciągle bolą mnie stawy, kości…

Mam poczucie jakby ktoś poobwieszał mi odważniki na stawach ponieważ jakiekolwiek ruszanie się sprawia mi dyskomfort. Mimo, że mam nawet niedowagę czuję się strasznie ciężka…

Kiedyś słyszałam, że zdrowe stawy nie powinny powodować takich objawów i że stany takie są objawami reumatoidalnego zapalenia stawów.

Reumatoidalne zapalenie stawówobjawia się deficytem płynu mazidłowego wysmarowującego łożysko stawu. Na czym dokładniej polega problem?

Przyczyną reumatoidalnego zapalenia stawów jest nasz układ autoimmunologiczny, a dokładnie białe krwinki, które zamiast niszczyć bakterie w naszym organizmie, niszą nasze stawy.

Reumatoidalne zapalenie stawów jest chorobą groźną, ponieważ powodować może nawet całkowite unieruchomienie.

Ja posiadam inną chorobę autoimmunologiczną, więc dodatkowo jestem obciążona zachorowaniem na kolejną. Choroby autoimmunologiczne lubią iść w parze, a czasem nawet w całym rządku, dlatego często zdarza się zaburzenie gospodarki cukrowej na tle autoimmunologicznym obok chorób tarczycy (np. Hashimoto) i reumatoidalnego zapalenia stawów. Z takim kombo w organizmie na pewno ciężkie jest funkcjonowanie na co dzień.

Objawami reumatoidalnego zapalenia stawów jest często symetryczne zapalenie stawów rąk, które objawia się obrzękiem i bólem zajętych stawów. Stawy stają się mnie ruchome, niejednokrotnie zniekształcone. Zniekształcenie stawów polega na tym, że dochodzi do zaniku mięśni, zajęcia ścięgien. Uszkodzenie stawów oraz aparatu więzadłowego jest przyczyną odgięcia palców ręki.

Jakie są inne objawy reumatoidalnego zapalenia stawów?

  • Proces choroby powoli postępuje, powodując coraz to większe deformacje stawów.
  • Z reguły ból jaki towarzyszy tej chorobie mija po drobnym ruchu, gimnastyce. Dlatego ruch jest przede wszystkim zalecany dla osób chorych na RZS.
  • Z tym ruchem najgorzej jest w godzinach porannych- po nocy bez ruchu w naszym organizmie gromadzi się płyn zapalny, pojawiają się obrzęki tkanek.
  • Innym objawem jest często występująca wilgotna skóra, stany podgorączkowe.
  • Pojawiają się wcześniej wspomniane zwyrodnienia stawów, guzki reumatoidalne, torbiele.
  • Ból i zanik mięśni oraz ograniczona ich ruchliwość.

Reumatoidalne Zapalenie Stawów-badania

Ja mając często sztywne dłonie, bolące stawy, ogólną sztywność i ociężałość, sama wykonałam sobie badania. Ważne jest badanie z krwi: CRP, oraz OB i RF – u mnie wyszło wszystko w normie.

Miałam także robione USG stawu, który robił mi najczęściej problemy- było to kolano. Także nic złego rzekomo tam się nie dzieje, jednak zaufania do lekarza, który badanie mi robiło kompletnie nie mam.

Warto mieć świadomość, że organizm może nam robić psikusa- wyniki krwi także mogą nie pokazywać nam procesów, które powoli toczą nasz organizm, dlatego takim osobą jak ja polecam niestety ruch. Powiem szczerze, że nic mnie nie uspokoiło i wiem, że muszę na siebie uważać.

Sama zauważam, że jak się ruszam regularnie to ociężałość odchodzi w niepamięć. Ehhh, tylko z motywacją gorzej…

Jakby ktoś wiedział jakie inne badania na reumatoidalne zapalenie stawów powinnam zrobić, bądź gdzie indziej szukać przyczyn takiej reakcji organizmu, proszę o rady!

 

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę