Tags: tętniak, tętniaki

Parent: Tętniak

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Tętniak bywa wyjątkowo groźny dla naszego organizmu, ponieważ niczym tykająca bomba, niesie za sobą ryzyko wybuchu, w tym przypadku pęknięcia. Dlaczego się pojawia? Medycyna nie potrafi odpowiedź na to pytanie w sposób jednoznaczny. Jak w przypadku każdej choroby – wpływ ma tryb życia i wiek chorego. Jednak co konkretnie mogłoby go powodować? Warto się nad tym zastanowić przy pomocy wiedzy z psychosomatyki i totalnej biologii. Dwóch nauk, które przekonują nas o tym, jak ważna jest psychika.

Chodzi o pojmowanie człowieka w sposób całościowy. Bez rozdzielania na ciało i umysł. Psychosomatyka bada wpływ czynników psychicznych na zdrowie fizyczne. O tym jak destrukcyjny bywa dla nas stres wie każdy. Osłabia układ immunologiczny, jest jedną z przyczyn większości chorób, które dotykają dziś masowo nasze społeczeństwo. Nauczeni jesteśmy biec w przód, zwracać uwagę na to, by wykonać wszystko jak najszybciej i najlepiej, bez miejsca na odpoczynek. Kumulowane napięcie, lęk, konflikty z najbliższymi – to są czynniki, które prędzej, czy później uderzą w nasze ciała. Bywa, że choroba pojawia się w konkretnych momentach w życiu człowieka, jako wyraz zmiany, która zaszła, a wzbudziła negatywne emocje.

Takie emocje są energią dla nas niebezpieczną. Założenia totalnej biologii mówią o spychaniu ich na poziom fizyczny. Dzieje się to dla dobra nas samych, w celach uświadomienia, zwrócenia uwagi i przede wszystkim ratunku. Choroba to paradoksalnie jedyny sposób na utrzymanie nas przy życiu. Nie jest więc błędem natury, jak często się nam wydaje, a jedynym słusznym rozwiązaniem. To tu warto szukać odpowiedzi na pytanie czemu pojawia się tętniak, gdzie leży jego źródło. Choroby są zapisem przeżytych traum. Odczytać je można za pomocą psychoterapii, bądź wnikliwej analizy siebie. A nawet i swoich bliskich, ponieważ urazy psychiczne często przechodzą w genach na kolejne pokolenia. Jeśli nasz dziadek, czy ojciec doznał szoku, który wyprodukował wiele negatywnej energii i nie została ta energia rozpoznana i uświadomiona, wówczas jest prawdopodobieństwo, że zostanie ona przekazana nam i to w nasze ciała może uderzyć.

Tętniak jest obrzękiem, w którym gromadzi się krew. Podobnie w nas gromadzi się kumulowana złość wobec otoczenia, bezsilność i niechęć. Totalna biologia postrzega to jako konflikt na „męskim” terytorium. Przykładem jest sytuacja, w której ojciec grozi wydziedziczeniem syna, ponieważ ten nie spełniał jego oczekiwań. Innym wyjściem jest lekceważenie, którego doznaje chory, który na danym terytorium czuje się najważniejszy, choćby ze względu na bycie najstarszym wiekiem, a jednak nie odczuwa respektu, inni nie słuchają go. Zdarzyć się to może w rodzeństwie, a nawet w pracy. Pełnimy ważną funkcje, stoimy na czele pozostałych, a nie posiadamy faktycznej władzy, która nam przysługuje.

Aby lepiej zrozumieć swój przypadek, warto zagłębić się w pytania:

– Wobec kogo i dlaczego gromadzę w sobie niechęć?

– Czego tak naprawdę pragnę?

– Czy potrafię przestać upierać się na swoim i zaakceptować to, co daje mi świat?

– Czy dam radę cieszyć się z życia i związków z bliskimi?

– Dlaczego oddzielam się od innych?

– Kto nie okazuje mi szacunku?

– Jakie trudne emocje nagromadziłem w sobie?

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę