Parent: Pozostałe

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Występują w wielu miejscach. Najczęściej mówi się o tych, które zdarzają się kobietom – na jajnikach i piersiach. Ale mogą także wystąpić na trzustce, czy nerkach. W zależności od miejsca ich geneza będzie inna. Choć z punktu widzenia medycyny nikt nie zada sobie pytania o przyczynę, to medycyna niekonwencjonalna częściej odwraca uwagę od objawów i skupia ją na poszukiwaniu zalążków problemów. A te, jak coraz częściej słyszymy, umiejscowione są w naszej psychice.

Badaniem wpływu czynników psychicznych na zdrowie fizyczne zajmuje się psychosomatyka. Nauka pojmująca człowieka w sposób całościowy, łącząca psychikę i ciało w jedno. Problemy emocjonalne stają się często powodem wszelkich dolegliwości fizycznych. Podstawowym tego powodem jest fakt, że negatywne uczucia – w tym doskonale znany od strony destrukcyjnej stres – osłabiają układ immunologiczny, zwiększając szanse zachorowania. Skumulowane wewnątrz złości, lęki, czy zranienia to trudne dla większości ludzi emocje, z którymi nie potrafili sobie świadomie poradzić.

Totalna Biologia – nauka z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej, psychiki oraz biologii – zakłada przerzucanie na ciało tego, z czym psychika nie byłaby w stanie dać sobie rady. Przeżyte konflikty wewnętrzne są uzewnętrzniane w postaci chorób. Nie jest to jednak błąd natury, choroba nie jest czymś, co można traktować, jako wyrządzoną nam krzywdę. Uraz dzieje się w głowie, choroba jest jedynie tego skutkiem. Gdyby te negatywne emocje nie zostały zepchnięte na poziom fizyczny, psychika nie zniosłaby ciężaru traumatycznych przeżyć. Dlatego natura wypracowała sposób wypychania go, aby utrzymać nas przy życiu.

Jak przekłada się ta wiedza na problem z torbielami? Jak wcześniej wspomniane – zależy to od miejsca ich występowania. Każde dotyczyć będzie innego konfliktu wewnętrznego.

Torbiele na jajnikach są konfliktem utraty. Jeśli tracimy kogoś, kto jest dla nas bardzo ważny, torbiel pojawia się jako reakcja na to zdarzenie, komunikat natury „straciłaś – będziesz mieć następne”. Często pojawia się to w przypadku matek, które tracą swoje dzieci. Mogą być to efekty poronienia, bądź utraty dziecka w kontekście straty kontaktu. Niekoniecznie trwałego. Wystarczy poczucie, iż kontakt z dzieckiem został ograniczony. Dzieje się tak w przypadku opuszczenia dziecka z domu, jego ślubu i zakładania własnej rodziny, albo sytuacji rozwodu dwóch małżonków, gdy dziecko trafia do ojca. Na konflikt utraty składać będzie się również utrata wszelkich innych osób, nad którymi czuło się potrzebę opieki tzw. „matkowania”, bądź czuło się z nimi szczególnie bliską relację. Torbiel pojawić się może po śmierci któregoś z członków rodziny, czy przyjaciół.

Podobnie jest z torbielami na piersiach. One również łączą się z konfliktem utraty. Jest to bardziej uczucie utraty, które odbiło się na nas w postaci porzucenia, poczucia samotności i zostawienia samemu sobie. Prawa pierś oznacza osoby bliskie, w stosunku do których nie było poczucia macierzyństwa – partner, przyjaciele, krewni, rodzeństwo, rodzice, dziadkowie. Jeśli w stosunku do kogoś z nich czuło się, iż należy traktować ich, jak dzieci, opiekować się nimi i troszczyć, wchodząc w rolę matki, mogą się te osoby przenieść na problemy z lewą piersią, która jest macierzyńska. To tam skupiać się będą utraty dzieci, domu, zwierzęcia, a nawet projektu, jeśli mało się poczucie traktowania go, jako swojego dziecka.

Torbiele na trzustce to konflikty upokorzenia, zniesławienia, hańby. Także konflikt między członkami rodziny – walka o kęs, walka o spadek. Tyczyć się to może sytuacji, w której dziecko nie otrzymuje nazwiska ojca. Torbiele trzustki oznaczają również lęk o brak, dlatego tak silnie związane są z lękiem przed biedą.

Choć dotyczą one innych konfliktów, sposób radzenia sobie z nimi jest ten sam: świadomość. Należy dotrzeć do źródła swojego problemu, zadając sobie odpowiednie pytania o to, jakich traumatycznych przeżyć w życiu dostarczyliśmy, również o to, jak się czujemy, jaki mamy stosunek do siebie i innych. Świadomość pozwala sobie ten konflikt uzmysłowić, a dzięki temu można go także rozwiązać. Choroba zawsze chce zwrócić naszą uwagę. Dlatego niezależnie od miejsca torbieli, ani nawet od rodzaju choroby, należy wsłuchać się w samego siebie bardzo dokładnie.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę