Leczenie trądziku może być bardzo skomplikowane. Trądzik to objaw zaburzenia w organizmie, a zaburzenie może być związane z wieloma czynnikami- hormonalnymi, alergicznymi, etc. Do tego ważnym czynnikiem powodującym trądzik jest często nieodpowiednia dieta. Nigdy nie miałam problemów z trądzikiem ani pryszczami,ale mam wiele koleżanek, które męczą się z tym problemem, dlatego z chęcią Wam podpowiem co warto zastosować.

 

Przy trądziku warto także (a w sumie przede wszystkim) wziąć pod uwagę post Daniela, czyli dietę owocowo- warzywną, która ma na celu oczyszczenie organizmu oraz przywrócenie mu homeostazy. Na diecie przez okres paru tygodni dziennie spożywa się 800 kcal które składają się z samych warzyw i owoców, poprzez ten zabieg włącza się tzw. oczyszczanie wewnętrzne, a organizm spala zapasy w organizmie i wydala toksyny. Przy trądziku to posunięcie może okazać się bardzo trafne, ponieważ nie działa na skutek, ale na powód- problemy z trądzikiem, pryszczami najczęściej są odpowiedzią na złą dietę.

Z „babcinych” sposobów można wymienić kurację cebulą, którą można stosować łącznie z dietą by zagwarantować sobie większy sukces.

Cebula najczęściej kojarzy nam się z płakaniem przy jej krojeniu – przynajmniej mi przyszło do głowy takie pierwsze skojarzenie z nią związane. Wiele osób zapomina, że cebula nie jest tylko dodatkiem podczas doprawiania dań – znajduje się w niej dużo polifenoli oraz flawonoidów. Dzięki ich zawartości stwierdzono, że cebula działa przeciwzapalnie jak również zapobiega stanom zapalnym skóry.

Warzywo to zawiera dużo witaminy C, który łączy tkanki ciała i produkuje kolagen – jednak najważniejsze dla nas jest jej działanie dla niekorzystnych zmian skórnych wywołanych trądzikiem, pryszczami czy innymi niedoskonałościami. Cebula posiada właściwości bakteriobójcze. Chrom, który jest zawarty w cebuli eliminuje bakterie, które są odpowiedzialne za zmiany skórne, w tym również trądzik.

Niedobór chromu zawartego m.in. w cebuli może dodatkowo wpłynąć na powstawanie wyprysków czy krostek, dlatego ważne jest konsumowanie cebuli w różnych postaciach. Najczęstszym sposobem, który nam pomaga jest maseczka z cebuli, która stara się złagodzić zmiany skórne nam przeszkadzające.

Cebula zawiera dużo warstw. Warto wspomnieć, że konsumpcja tego warzywa jest również jednym ze sposobów walczenia z naszymi problemami skórnymi. Obierając cebulę staramy się pozbywać tylko koniecznych warstw. Zbyt wiele obranych warstw sprawia, że cebula potrafi stracić ponad 3/4 swoich składników odżywczych.

Do doprawiania wielu potraw potrzebujemy cebuli – również wtedy, gdy jest gotowana nie należy się obawiać o spadek jej wartości odżywczych. Obecna w niej kwercetyna oraz inne flawonoidy przenoszą się skutecznie z cebuli na danie, które właśnie przyrządzamy.

Chcąc oczyścić organizm warto skorzystać także z dobrodziejstwa jakim jest trwa pszeniczna. Trawa pszeniczna oczyszcza organizm, odżywia go, stosowana bezpośrednio na skórę działa ściągająco i także oczyszczająco. Trawę pszeniczną stosowałam i naprawdę polecam. Działa ona nie tylko na skórę, ale ogólnie na cały organizm gdy pijemy ją np. łącząc z sokami. Ja korzystam z wyciskarki do soków i regularnie pijam sok z marchwi, jabłka i buraka z dodatkiem trawy pszenicznej, którą sama sieję w doniczkach w domu. Minus jest jedynie taki, że trwa rośnie około 7 dni i szybko się zużywa więc warto zasiać jej więcej 🙂

Korzystając z różnych metod warto podzielić się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami, można to zrobić publikując swoją historię w kategorii historie użytkowników, gdzie opisywane i na bieżąco edytowane są przez autorów ich osobiste zmagania z chorobami. Dodaj coś proszę od siebie!

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.