Reumatoidalne zapalenie stawów często idzie w parze z nadmiernym rozwojem przeróżnych pasożytów i grzybów w naszym organizmie. W przypadku RZS często zarodki pasożytów gnieżdżą się w stawach. Zakażenie pasożytami czy innymi mikroorganizmami dotyczy bardzo wielu ludzi, którzy często nie zdają sobie sprawy z pojawienia się w ich organizmie nieproszonych gości. Pasożyty i wszelkiego rodzaju organizmy patogenne, bytują na żywicielu i żyją na jego koszt, stopniowo wyniszczając jego organizm. Zakłócają funkcjonowanie narządów, stale wydzielają toksyczne produkty przemiany materii, które bardzo obciążają organizm i przyczyniają się do spadku odporności, alergiii oraz wielu chorób autoimmunologicznych

Konieczne więc jest wykrycie i usunięcie ich z organizmu. Podstawą do usuwania grzybów i pasożytów jest odpowiednia dieta. Należy wykluczyć z jadłospisu produkty mogące zawierać jaja, larwy bądź same pasożyty oraz grzyby. Odpowiednia higiena to podstawa, mycie rąk przed każdym posiłkiem oraz każdorazowo po skorzystaniu z toalety. Również mycie warzyw i owoców jest konieczne.

Rezygnujemy z pożywienia, które wspomaga rozwój pasożytów i grzybów tj. z pasteryzowanego, homogenizowanego mleka, tłustych mięs, surowych mięs i ryb. Owoców i soków warzywnych, zawierających dużo skrobi i cukru, sztucznych napojów wysoko słodzonych, lodów, ciastek.

Ważny jest również sposób jedzenia, należy bardzo dokładnie przeżuwać pokarm, dzięki czemu zostanie on odpowiednio strawiony a składniki odżywcze właściwie przyswojone, bowiem patogeny doskonale funkcjonują w wilgotnym środowisku, które powstaje często na skutek nieodpowiednio strawionego posiłku.

Opracowana przez Ewę Dąbrowską dieta warzywno-owocowa jest bardzo pomocna przy pozbywaniu się nie tylko pasożytów czy grzybów ale również toksyn i złogów. Odsyłam do artykułu : http://nieuleczalni.pl/artykuly/rzs-dieta-ewy-dabrowskiej/

Sprawdzony domowy sposób to jedzone na czczo świeże pestki dyni, można je przed jedzeniem prażyć, świetnie odrobaczają dorosłych jak i dzieci nie powodując żadnych skutków ubocznych. Usuwają pasożyty przewodu pokarmowego takie jak glista ludzka, owsiki, tasiemiec. Pestki zawierają kukurbitacyne, która uszkadza układ nerwowy tych pasożytów oraz przyśpiesza proces usuwania z organizmu drobnoustrojów pasożytniczych jak i toksycznych substancji.

Dorośli 25-30 gramów (ok 2 łyżki) świeżych, rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach, należy przyjąć środek przeczyszczający (np.olej rycynowy). Dla pewności kurację warto powtórzyć po 2 dniach.

Dzieciom miksujemy od 15g do 30g pestek (im młodsze tym mniej), z mlekiem ryżowym lub miodem. Po tym je ono śniadanie, a po 3 godzinach podajemy 1-2 łyżeczki oleju rycynowego. Można powtórzyć po 2 dniach.

Duża role w walce z patogenami ma odpowiednie zakwaszenie żołądka, gdyż kwas żołądkowy, dostające się z pożywieniem pasożyty po prostu niszczy. Jednak swoje silne właściwości traci, kiedy zostanie rozcieńczony płynami przyjmowanymi razem z pokarmami. Dlatego nie powinno się pić w czasie jedzenia, ani tuż po. Również przed jedzeniem należy 15 min wcześniej przyjąć płyny a najlepiej 30 minut.

Warto też codziennie jeść na surowo: czosnek, cebulę, świerzy chrzan, imbir i paprykę chili, marchew burak, por, rzodkiew, szczaw a także kiszoną kapustę i kiszone ogórki. Z przypraw można używać goździki, koper włoski, tymianek, pieprz cayeen, szałwie ogrodową.

Ziołami o mocnych właściwościach pasożytobójczych są czarny orzech włoski, korzeń rzewienia, piołun, bylica, kora żółtodrzewu, wrotycz, glistnik. Olejek z lebiodki oregano ma też właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwbólowe.

Chlorofil powstrzymuje rozwój beztlenowych drożdży i grzybów w przewodzie pokarmowym. Można kupić go formie płynnej, najlepszy jest uzyskany z luceryny lub innych roślin, unikajmy produktów syntezy chemicznej. Stosuje się 1 łyżeczkę rozpuszczoną w 0,5 szklanki wody 2razy dziennie.

Srebro Koloidalne tzw naturalny antybiotyk, bardzo pomaga w usuwaniu patogenów niszczy 650 różnych bakterii, wirusów i mikrobów. Piję się je w dawce zalecanej przez producenta.

Ważne są też lewatywy, które dokładnie oczyszczają jelito grube z patogenów oraz wszelakich złogów. Również środki błonnikowe dobrze oczyszczają jelito, gdyż mocno zagęszczają kał, który przy wypróżnianiu zbiera wszystko co osiadło na jego ściankach .

Na uwagę zasługuje tez terapia nasycania tlenem, która niszczy grzyby, drożdżaki, pasożyty, ameby i wirusy. Najbezpieczniejsze produkty tlenowe to związki ustabilizowanego tlenu i tlenku magnezu. Preparaty takie można kupic w sklepach ze zdrową żywnością. Można tez zastosować wodę utlenioną i ozon.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.