Tags: bół żołądka, wit. U, witamina U, wrzody

Parent: Pozostałe

Napisane przez (Tomasz Ławicki) , dnia

W dzisiejszych czasach kapusta to nadal często niedoceniane przez wiele osób warzywo. A szkoda, bowiem każda, pod rożnymi postaciami ma znakomity wpływ na ludzki organizm.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wielki wpływ posiada na ludzki organizm – jakie bogactwo minerałów i witamin w sobie kryje. Warto jednak przyjrzeć się właściwościom kapusty, bowiem dowiedziono, że jej regularne i w prawidłowy sposób spożywanie, potrafi nie tylko załagodzić bólowe dolegliwości pacjenta, lecz także wyleczyć go z nich całkowicie, unikając jednocześnie konieczności interwencji chirurgicznej.

Warzywo to od dawien dawna uważane była za roślinę leczniczą. Już 4000 lat temu Rzymianie odkryli i zaczęli wykorzystywać jego niezwykłe właściwości. Cenzor Katon (mówca, polityk, rzymski pisarz) twierdził, że dzięki kapuściejego rodacy przeżyli sześć wieków bez lekarzy, a wczesne ludy Egiptu w dowód uznania nawet wystawiły kapuście świątynię.

Lecznicze właściwości tegoż warzywa nie są bezpodstawne. Jej pozytywnemu wpływowi na ludzkie zdrowie dowodzą wieloletnie badania naukowców. Wykorzystywano ją w celu łagodzenia i likwidowania wielu dolegliwości.

Naturalne lekarstwo, jakim jest kapusta, to prawdziwa bomba witaminowa, do tego niskokaloryczna. Bogata przede wszystkim w witaminę C, komplet witamin z grupy B, także dużo karotenu oraz witaminy E, H i K. Dzięki witaminie E spowalnia proces starzenia się, a K uchroni nas przez osteoporozą. Dodatkowo jest zasobna w sole mineralne – wapń, jod , potas, magnez i siarkę. Zawiera ona liczne przeciwutleniacze, a także rzadką, a kluczową w leczeniu wrzodów witaminę U. Witamina ta posiada właściwości przeciwzapalne i ułatwia gojenie. Co więcej, kapusta zawiera gefarnat, jeden z głównych składników leków na wrzody. Ku zaskoczeniu wielu, potrafi wyleczyć rany zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Liście tego warzywa stosowane na zewnątrz naszego ciała są doskonałym ratunkiem w przypadku:

  • hemoroidów,
  • trądziku,
  • oparzeń,
  • żylaków,
  • stłuczeń,
  • infekcji,
  • nerwobóli.

Natomiast wewnętrznie kapustę możemy stosować w postaci świeżego soku i różnego rodzaju surówek. Wówczas przynosi ulgę w zmaganiach z:

  • anemią,
  • wrzodami,
  • cukrzycą,
  • alkoholizmem,
  • osłabieniem
  • zmęczeniem,
  • szkorbutem.

W terapii wrzodów szczególnie pomaga sok z kapusty i ona sama zjadana na surowo. Jej regularne spożywanie powoduje wyścielanie błony śluzowej przewodu pokarmowego ochronnymi, kleistymi substancjami , które przynoszą ulgę w chorobie wrzodowej. Sok z tego warzywa należy popijać między posiłkami dużymi łykami do dwóch szklanek dziennie. Jego przyrządzenie to nic trudnego – może go zrobić każdy w swoim domu. Ważne, aby sok z kapusty był spożywany zaraz po wyciśnięciu. Kuracja trwa od 3 do 6 tygodni – w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Z dużej i świeżej kapusty należy wycisnąć sok (powinno wyjść ok. ćwierć litra). Następnie podzielić na cztery równe porcje i pić każdego dnia przed posiłkiem. Po miesięcznej kuracji wskazana jest tygodniowa przerwa. Pamiętajmy, że mowa tu o soku ze świeżej kapusty – nie kiszonej, choć i tę drugą można wykorzystać w leczeniu – a konkretnie rozcieńczony z niej kwasw proporcji: 1 łyżkę soku rozcieńczyć 6 łyżkami wody. Pić po 1 łyżce co godzinę, a w przerwach co 2 godziny należy zjadać po 1 łyżce świeżego twarogu. Jeśli nie możemy przekonać się do kwaśnego smaku, zamiennie do soku z kapusty można dodać świeży sok z jabłka.

Co istotne, jeśli mamy wątpliwości co do dawkowania lub samego stosowania soku z kapusty na wrzody, najlepiej sięgnąć po poradę lekarza.

Wspaniałe właściwości kapusty potwierdzają także naukowcy, którzy przeprowadzili szereg badań dotyczących pozytywnego wpływu soku z kapusty na osoby zmagające się z wrzodami.

Jedno z takich badań zostało przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych za sprawą dr. Garnetta Cheneya, profesora medycyny z Uniwersytetu Stanforda. Człowiek ten zlecił swoim pacjentom podawanie 1/5 litra soku z kapusty pięć razy w ciągu dnia. W rezultacie pacjenci zmagający się z wrzodami w przeciągu od siedmiu do dziesięciu dni poczuli ulgę, a nawet wyzdrowieli całkowicie. Zdaniem dr. Cheneya za tak pozytywne wyniki odpowiadała kluczowa w leczeniu wrzodów – witamina U zawarta w kapuście.

Fakt, iż sok z kapusty to doskonałe lekarstwo na wrzody, potwierdził także inny naukowiec. Dr Singh z Indii w swoich badaniach wrzody trawienne potraktował świeżym kwasem z kapusty. Cały proces badań udokumentował zdjęciami z mikroskopu. W rezultacie po kilku dniowym badaniu wrzody zniknęły. Takie działanie doktor z Centralnego Instytutu Badania Leków w Lucknow uzasadnił tym, że kapusta pobudziła ściany żołądka do wydzielania większej ilości śluzu ochronnego.

Irena Gumowska w publikacji „Bądź zdrów – smacznego” zaleca, aby w celach leczniczych wycisnąć sok z główki kapusty o ciężarze około 1 kg. Można ten sok uzyskać w sokowirówce, można kapustę zmiksować i przetrzeć przez sito. A tego soku – w dawkach leczniczych – należy pić 5 szklanek dziennie, w mniej więcej równych odstępach czasu. Kuracja ta może być stosowana bez szkody dla organizmu, jednak pod warunkiem, że rośliny rosły na nawozach naturalnych, bez oprysków preparatami chemicznymi i nie zepsuły się w czasie przechowywania.

Jay Kordich (The Father Of Juicing), znany od lat w wielu krajach jako gorliwy propagator sokowania, twierdzi, że swoją kondycję i dobre zdrowie zawdzięcza codziennemu piciu soków owocowych i warzywnych. Podkreśla on także lecznicze właściwości soku z kapusty, z którym łączą go dawne wspomnienia.

To zaledwie kilka z wielu badań potwierdzających skuteczność soku z kapusty w walce z wrzodami. W takim razie może warto przekonać się do tego warzywa i ulżyć sobie w zmaganiach z chorobą, wypijając kilka łyków dziennie kwaśnego specyfiku. Z pewnością kapusta w żaden sposób nam nie zaszkodzi, a pomocna okaże się nie tylko w chorobie wrzodowej.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę