Tags: bół żołądka, wit. U, witamina U, wrzody

Parent: Pozostałe

Napisane przez (Tomasz Ławicki) , dnia

W dzisiejszych czasach kapusta to nadal często niedoceniane przez wiele osób warzywo. A szkoda, bowiem każda, pod rożnymi postaciami ma znakomity wpływ na ludzki organizm.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wielki wpływ posiada na ludzki organizm – jakie bogactwo minerałów i witamin w sobie kryje. Warto jednak przyjrzeć się właściwościom kapusty, bowiem dowiedziono, że jej regularne i w prawidłowy sposób spożywanie, potrafi nie tylko załagodzić bólowe dolegliwości pacjenta, lecz także wyleczyć go z nich całkowicie, unikając jednocześnie konieczności interwencji chirurgicznej.

Warzywo to od dawien dawna uważane była za roślinę leczniczą. Już 4000 lat temu Rzymianie odkryli i zaczęli wykorzystywać jego niezwykłe właściwości. Cenzor Katon (mówca, polityk, rzymski pisarz) twierdził, że dzięki kapuściejego rodacy przeżyli sześć wieków bez lekarzy, a wczesne ludy Egiptu w dowód uznania nawet wystawiły kapuście świątynię.

Lecznicze właściwości tegoż warzywa nie są bezpodstawne. Jej pozytywnemu wpływowi na ludzkie zdrowie dowodzą wieloletnie badania naukowców. Wykorzystywano ją w celu łagodzenia i likwidowania wielu dolegliwości.

Naturalne lekarstwo, jakim jest kapusta, to prawdziwa bomba witaminowa, do tego niskokaloryczna. Bogata przede wszystkim w witaminę C, komplet witamin z grupy B, także dużo karotenu oraz witaminy E, H i K. Dzięki witaminie E spowalnia proces starzenia się, a K uchroni nas przez osteoporozą. Dodatkowo jest zasobna w sole mineralne – wapń, jod , potas, magnez i siarkę. Zawiera ona liczne przeciwutleniacze, a także rzadką, a kluczową w leczeniu wrzodów witaminę U. Witamina ta posiada właściwości przeciwzapalne i ułatwia gojenie. Co więcej, kapusta zawiera gefarnat, jeden z głównych składników leków na wrzody. Ku zaskoczeniu wielu, potrafi wyleczyć rany zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Liście tego warzywa stosowane na zewnątrz naszego ciała są doskonałym ratunkiem w przypadku:

 • hemoroidów,
 • trądziku,
 • oparzeń,
 • żylaków,
 • stłuczeń,
 • infekcji,
 • nerwobóli.

Natomiast wewnętrznie kapustę możemy stosować w postaci świeżego soku i różnego rodzaju surówek. Wówczas przynosi ulgę w zmaganiach z:

 • anemią,
 • wrzodami,
 • cukrzycą,
 • alkoholizmem,
 • osłabieniem
 • zmęczeniem,
 • szkorbutem.

W terapii wrzodów szczególnie pomaga sok z kapusty i ona sama zjadana na surowo. Jej regularne spożywanie powoduje wyścielanie błony śluzowej przewodu pokarmowego ochronnymi, kleistymi substancjami , które przynoszą ulgę w chorobie wrzodowej. Sok z tego warzywa należy popijać między posiłkami dużymi łykami do dwóch szklanek dziennie. Jego przyrządzenie to nic trudnego – może go zrobić każdy w swoim domu. Ważne, aby sok z kapusty był spożywany zaraz po wyciśnięciu. Kuracja trwa od 3 do 6 tygodni – w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Z dużej i świeżej kapusty należy wycisnąć sok (powinno wyjść ok. ćwierć litra). Następnie podzielić na cztery równe porcje i pić każdego dnia przed posiłkiem. Po miesięcznej kuracji wskazana jest tygodniowa przerwa. Pamiętajmy, że mowa tu o soku ze świeżej kapusty – nie kiszonej, choć i tę drugą można wykorzystać w leczeniu – a konkretnie rozcieńczony z niej kwasw proporcji: 1 łyżkę soku rozcieńczyć 6 łyżkami wody. Pić po 1 łyżce co godzinę, a w przerwach co 2 godziny należy zjadać po 1 łyżce świeżego twarogu. Jeśli nie możemy przekonać się do kwaśnego smaku, zamiennie do soku z kapusty można dodać świeży sok z jabłka.

Co istotne, jeśli mamy wątpliwości co do dawkowania lub samego stosowania soku z kapusty na wrzody, najlepiej sięgnąć po poradę lekarza.

Wspaniałe właściwości kapusty potwierdzają także naukowcy, którzy przeprowadzili szereg badań dotyczących pozytywnego wpływu soku z kapusty na osoby zmagające się z wrzodami.

Jedno z takich badań zostało przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych za sprawą dr. Garnetta Cheneya, profesora medycyny z Uniwersytetu Stanforda. Człowiek ten zlecił swoim pacjentom podawanie 1/5 litra soku z kapusty pięć razy w ciągu dnia. W rezultacie pacjenci zmagający się z wrzodami w przeciągu od siedmiu do dziesięciu dni poczuli ulgę, a nawet wyzdrowieli całkowicie. Zdaniem dr. Cheneya za tak pozytywne wyniki odpowiadała kluczowa w leczeniu wrzodów – witamina U zawarta w kapuście.

Fakt, iż sok z kapusty to doskonałe lekarstwo na wrzody, potwierdził także inny naukowiec. Dr Singh z Indii w swoich badaniach wrzody trawienne potraktował świeżym kwasem z kapusty. Cały proces badań udokumentował zdjęciami z mikroskopu. W rezultacie po kilku dniowym badaniu wrzody zniknęły. Takie działanie doktor z Centralnego Instytutu Badania Leków w Lucknow uzasadnił tym, że kapusta pobudziła ściany żołądka do wydzielania większej ilości śluzu ochronnego.

Irena Gumowska w publikacji „Bądź zdrów – smacznego” zaleca, aby w celach leczniczych wycisnąć sok z główki kapusty o ciężarze około 1 kg. Można ten sok uzyskać w sokowirówce, można kapustę zmiksować i przetrzeć przez sito. A tego soku – w dawkach leczniczych – należy pić 5 szklanek dziennie, w mniej więcej równych odstępach czasu. Kuracja ta może być stosowana bez szkody dla organizmu, jednak pod warunkiem, że rośliny rosły na nawozach naturalnych, bez oprysków preparatami chemicznymi i nie zepsuły się w czasie przechowywania.

Jay Kordich (The Father Of Juicing), znany od lat w wielu krajach jako gorliwy propagator sokowania, twierdzi, że swoją kondycję i dobre zdrowie zawdzięcza codziennemu piciu soków owocowych i warzywnych. Podkreśla on także lecznicze właściwości soku z kapusty, z którym łączą go dawne wspomnienia.

To zaledwie kilka z wielu badań potwierdzających skuteczność soku z kapusty w walce z wrzodami. W takim razie może warto przekonać się do tego warzywa i ulżyć sobie w zmaganiach z chorobą, wypijając kilka łyków dziennie kwaśnego specyfiku. Z pewnością kapusta w żaden sposób nam nie zaszkodzi, a pomocna okaże się nie tylko w chorobie wrzodowej.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

 • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
 • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.