Tags: gazy, wzdęcia

Parent: Pozostałe

Napisane przez (Oliwia) , dnia

Brzuch określany jest mianem drugiego mózgu, ponieważ to on najczęściej odzwierciedla nasze stresy, zdenerwowania oraz złości. Znane jest uczucie motylków w brzuchu przy zakochaniu, czy bólu przed ważną rozmową, niejednokrotnie dane nam było zmierzyć się z biegunką, nudnościami czy problemami z trawieniem, które spowodowały nasze nerwy. Psychosomatyka tłumaczy to powiązaniem, jakie istnieje między ciałem, a psychiką. Człowiek pojmowany jest w sposób całościowy. Podobnie jak stan zdrowia psychicznego wpływa na stan fizycznego, tak działać to będzie w odwrotnym kierunku, bo długo utrzymująca się choroba pogarsza nastrój i prowadzić może nawet do depresji w przypadku długotrwałych dolegliwości. Totalna Biologia źródło chorób widzi w konfliktach psychicznych, których doznajemy w momentach silnych przeżyć. Ich doświadczenie budzi wiele negatywnych emocji, które zagrażają naszemu życiu. Dlatego natura nauczyła się spychać je z poziomu psychicznego na ciało, bo dopiero tam ich energia może ulec wyładowaniu bez śmiertelnych skutków. Tworzy jednak chorobę. Jest to także sposób uświadamiania, zwrócenia uwagi na wewnętrzne problemy i skupienia na uczuciach. Problemy z dokuczliwymi gazami, czy powtarzającymi się wzdęciami, Totalna Biologia uzasadnia zatrzymaniem wewnątrz siebie trudnych spraw. To takie przeżycia, konflikty z bliskimi, czy stłumione emocje, których nie potrafimy ani do końca przeżyć – „przetrawić”, ani ich pozbyć, czy sprawić, by zniknęły. Tkwimy w martwym punkcie przejmowania się. Na te dolegliwości można spojrzeć przez pryzmat problemów z jelitami. Tu psychosomatyka widzi kilka konkretnych problemów. Po pierwsze wspomniany wcześniej aspekt zatrzymania w sobie czegoś. Może być to przeszłość, jakieś przestarzałe i błędne przekonanie, przy których uparcie tkwimy na swoją niekorzyść. Także szkodliwe poglądy na temat samego siebie lub innych. Tu pojawia się kolejny problem – osoba zmagająca się ze wzdęciami może mieć ciągłą potrzebę oceny sytuacji, wiecznego oceniania wszystkich i wszystkiego, zamiast przyjmowania tego takim, jakie jest. Wynika to również z przymusu utrzymywania stałej kontroli. Jeśli zastanowimy się przez chwilę nad tym, ile tak naprawdę kosztuje nas to umartwianie się, czy aby wszystko jest w porządku, czy panujemy nad każdym aspektem życia, uświadomimy sobie być może, że tracimy radość, która płynie ze spontaniczności i bycia „tu i teraz”. Podsumowując wyżej wymienione sytuacje: odpuść. Zarówno szkodliwą przeszłość i brudne sprawy, które w jakiś sposób wciąż nosisz w sobie, jak i także potrzebę ciągłej kontroli.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę