Tags: płuca, zapalenie oskrzeli

Parent: Zapalenie oskrzeli

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Ze stwierdzeniem, że choroby mają swoje podłoże psychiczne, bądź nawet są określane mianem psychosomatycznych pewnie się spotkałeś. Szczególnie w przypadku chorób, których jedną z przyczyn jest stres. Ja jednak chciałabym spróbować wytłumaczyć, dlaczego tak naprawdę większość chorób ma swoje źródło w wewnętrznych problemach i odnosi się do przeżytych w życiu traum. Dla przykładu posłużę się zapaleniem oskrzeli, które pojawia się jako sposób zwrócenia uwagi na to, co ciało chce nam powiedzieć. Co pragnie nam opowiedzieć o naszych problemach ze sobą i w rodzinie.

Psychosomatyka jest traktowaniem człowieka w sposób całościowy. To znaczy, że łączy zależność między stanem duszy, a ciała. Bada wpływ czynników psychicznych na rozwój chorób poprzez sprawdzenie reakcji na kłótnie z bliskimi, stres w pracy, bądź długo utrzymujące się stany napięcia i lęku. Te trudne emocje sprawiają, że układ immunologiczny jest osłabiony, łatwiej o najmniejszą infekcję. Okazuje się, że często konkretny szereg emocji powoduje określone choroby. W zależności od tego, czy borykamy się ze wstydem, czy ze złością możemy mieć zupełnie inne fizyczne problemy.

Choć Totalna Biologia również zakłada wpływ psychiki na zdrowie organizmu, to źródła chorób dopatruje się w przeżytych konfliktach. Skupia się na tym, czego doświadczyliśmy i jakie piętno to na nas odcisnęło. Choroba jest podobnie, jak w przypadku psychosomatyki, informacją i próbą zwrócenia uwagi na wewnętrzne problemy. Chodzi o cały bagaż negatywnych emocji, tych nierozwiązanych i nieuświadomionych. Zostają one zepchnięte na poziom fizyczny, objawiając się w postaci chorób, ponieważ jest to jedyny sposób na utrzymanie nas przy życiu. Totalna Biologia zaprzecza pojmowaniu choroby, jako błędu natury. Czyni ją najlepszym rozwiązaniem.

Wspomniałam na wstępie o problemach w rodzinie, ponieważ zapalenie oskrzeli to często wynik ciągłych kłótni, stresu i awantur w najbliższym otoczeniu. Może być spowodowane zarówno nadmierną opieką, jak i jej brakiem. Zawsze tyczyć się będzie problemów rodzinnych, których konkretny charakter uzależniony będzie od sytuacji. To poczucie winy, a także wyrzuty wobec matki, czy ojca. Kluczem do rozwiązania swoich problemów będzie przeanalizowanie panujących wśród bliskich relacji i znalezienie tego, co nadaje się do naprawy.

Totalna Biologia zakłada prawdopodobieństwo, że zapalenie oskrzeli pojawić się może również w momencie naprawy relacji międzyludzkich, jako wychodzenie z konfliktu. Jest też efektem silnego przejmowania się tym, co pomyślą inni w przypadku jakiejś ludzkiej tragedii. Natrętne myśli są ograniczeniem. Choroby oskrzeli to komunikat – „zabierasz mi powietrze”, dlatego łączy się z agresją w obrębie terytorium.

Na swoje choroby należy patrzeć z własnej perspektywy, ponieważ mogą mieć one indywidualne odbicie w każdej jednostce. By ułatwić dotarcie do źródła problemu, można posłużyć się poniższymi pytaniami:

– Jakie złości przechodzę?

– Jakie kłótnie i nieporozumienia mnie otaczają?

– Jakie sprawy rodzinne należy oczyścić?

– Co mnie hamuje i co powoduje we mnie poczucie winy?

– Czy zdarzają mi się krzyki, bądź ciche dni?

– Dlaczego czuję presję wywieraną na mnie przez rodzinę?

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę