W reumatoidalnym zapaleniu stawów dużą ulgę mogą przynieść zioła. Wiele z nich ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe czy reminalizujace. Stosować je można na różne sposoby doustnie lub zewnętrznie, w postaci okładów, kąpieli czy nacierań. Ziołolecznictwo wymaga dokładności i cierpliwości w ich przygotowaniu jak i zażywaniu. Przy bólach stawów często stosuje się leki przeciwbólowe, które na chwile pomagają, natomiast szkodzą czasem na długo, uszkadzając różne narządy czy demineralizując organizm. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się fitoterapia , metoda, w której stosuje się zioła o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Kora wierzby, wiązówka błotna i gaulteria rozesłana mają właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, zawieraja bowiem salicynę (główny składnik aspiryny), stąd nazywane ziołową aspiryną. 1-2 łyżeczki któregoś z wymienionych ziół, zalać filiżanką wody i gotować ok. 20 min. Pić 1 filiżankę 2-3 razy dziennie.

Skrzyp polny to jeden z najbogatszych naturalnych źródeł krzemu, który odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia i prężności chrząstki oraz tkanek łącznych stawów. Zawiera on również flawonoidy, sole mineralne, potas, magnez, karotenoidy, garbniki. Prócz działania przeciwgośćcowego czy przeciwzapalnego jest moczopędny, krwiotwórczy, przeciwkrwotoczny, przeciwmiażdżycowy, przeciwobrzękowy oraz przeciwbakteryjny. Do 1 l zimnej wody wsypać 5 łyżeczek suszonego skrzypu i 1 łyżeczkę cukru (wyciągnie więcej krzemu z rośliny), doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień, naparzać ok. 3 godziny, pić po ostygnięciu.

Pokrzywa zwyczajna ma właściwości łagodzące ból i stany zapalne stawów. Działa oczyszczająco, odtruwająco i odwadniająco. Bogata w żelazo, krzem i inne mikroelementy, a także karotenoidy, flawonoidy, garbniki i witaminę C i K. Należy pić 3 razy dziennie napar ( 1 łyżeczka liści pokrzywy zalana 250 ml wrzącej wody naparzać 10-15min), należy pić 3 razy dziennie, podczas posiłku.

Lukrecja gładka ma właściwości przeciwzapalne, należy stosować ją w umiarkowanych ilościach tj. do 3 filiżanek dziennie. Nie stosować przez długi okres czasu.

Fiołek trójbarwny czyli bratek, zawiera flawonoidy, antocyjany, karotenoidy, rutynę, sole mineralne, olejek eteryczny czy witaminę C. Stosowany w przewlekłych stanach zapalnych ma działanie przeciwobrzękowe. Przygotować 2 łyżki ziela, zalać 2 szklankami wody, gotować 5 min pic porcjami w ciągu dnia.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę