W reumatoidalnym zapaleniu stawów dużą ulgę mogą przynieść zioła. Wiele z nich ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe czy reminalizujace. Stosować je można na różne sposoby doustnie lub zewnętrznie, w postaci okładów, kąpieli czy nacierań. Ziołolecznictwo wymaga dokładności i cierpliwości w ich przygotowaniu jak i zażywaniu. Przy bólach stawów często stosuje się leki przeciwbólowe, które na chwile pomagają, natomiast szkodzą czasem na długo, uszkadzając różne narządy czy demineralizując organizm. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się fitoterapia , metoda, w której stosuje się zioła o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Kora wierzby, wiązówka błotna i gaulteria rozesłana mają właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, zawieraja bowiem salicynę (główny składnik aspiryny), stąd nazywane ziołową aspiryną. 1-2 łyżeczki któregoś z wymienionych ziół, zalać filiżanką wody i gotować ok. 20 min. Pić 1 filiżankę 2-3 razy dziennie.

Skrzyp polny to jeden z najbogatszych naturalnych źródeł krzemu, który odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia i prężności chrząstki oraz tkanek łącznych stawów. Zawiera on również flawonoidy, sole mineralne, potas, magnez, karotenoidy, garbniki. Prócz działania przeciwgośćcowego czy przeciwzapalnego jest moczopędny, krwiotwórczy, przeciwkrwotoczny, przeciwmiażdżycowy, przeciwobrzękowy oraz przeciwbakteryjny. Do 1 l zimnej wody wsypać 5 łyżeczek suszonego skrzypu i 1 łyżeczkę cukru (wyciągnie więcej krzemu z rośliny), doprowadzić do wrzenia, zmniejszyć ogień, naparzać ok. 3 godziny, pić po ostygnięciu.

Pokrzywa zwyczajna ma właściwości łagodzące ból i stany zapalne stawów. Działa oczyszczająco, odtruwająco i odwadniająco. Bogata w żelazo, krzem i inne mikroelementy, a także karotenoidy, flawonoidy, garbniki i witaminę C i K. Należy pić 3 razy dziennie napar ( 1 łyżeczka liści pokrzywy zalana 250 ml wrzącej wody naparzać 10-15min), należy pić 3 razy dziennie, podczas posiłku.

Lukrecja gładka ma właściwości przeciwzapalne, należy stosować ją w umiarkowanych ilościach tj. do 3 filiżanek dziennie. Nie stosować przez długi okres czasu.

Fiołek trójbarwny czyli bratek, zawiera flawonoidy, antocyjany, karotenoidy, rutynę, sole mineralne, olejek eteryczny czy witaminę C. Stosowany w przewlekłych stanach zapalnych ma działanie przeciwobrzękowe. Przygotować 2 łyżki ziela, zalać 2 szklankami wody, gotować 5 min pic porcjami w ciągu dnia.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.