Tags: afta, afty-leczenie naturalne

Parent: Pozostałe

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Skupienie się na leczeniu objawów powoduje odwrócenie uwagi od źródła. To dlatego tak często dotyka nas problem nawracających dolegliwości. Chciałabym zwrócić uwagę na przyczynę i przedstawić ją w zupełnie inny niż powszechnie sposób.

Psychosomatyka zajmuje się badaniem zależności między czynnikami psychicznymi, a rozwojem chorób. Łączy ze sobą psychikę oraz ciało, uzależniając w ten sposób jedno od drugiego. Poziom poczucia szczęścia w życiu, bezpieczeństwa, czy spokoju wpływa na stan w jakim znajduje się ciało fizyczne. Każda emocja ma swoje zewnętrzne odbicie.

Inną dziedziną pojmującą choroby przez pryzmat psychiki jest Totalna Biologia. Wspomniane wcześniej uzewnętrznianie emocji nazywa spychaniem ich. Z poziomu świadomości na poziom fizyczny. Dzieje się tak z powodu niebezpiecznych skutków tłumienia w sobie wielu niewypowiedzianych słów – jak w przypadku aft, ukrytych uczuć i doświadczonych traum. Przyczyną choroby jest przeżyte wcześniej silne doświadczenie, które wpłynęło na psychikę, a następnie na ciało człowieka. To wszystkie wewnętrzne konflikty. Nasze oraz naszych bliskich, ponieważ Totalna Biologia zakłada genetyczne przekazywanie sobie bagażu doświadczeń.

Sposobem na powrót do zdrowia i pozbycie się nawrotów dolegliwości jest samoświadomość. Umiejętność słuchania własnych potrzeb. W zależności od problemu, który kryje się za konkretnym schorzeniem, odważne postawienie się przeciwko temu, co spowodowało wewnętrzny paraliż. Gdzie leży problem osoby, która męczy się z nawracającymi aftami?

Totalna Biologia wiąże problem aft z problemem niewypowiedzianych słów. Chory nie chce o czymś powiedzieć, bo sądzi, że jego słowa nie mają żadnego znaczenia. Takie obniżenie wartości to jedno z głównych przyczyn chorób. Ocena siebie spada, ponieważ nie ma zbudowanej na tyle silnej samoakceptacji, by czynnik zewnętrzny nie zaburzył wiary w swoje możliwości. W przypadku kłótni chory milczy, ponieważ czuje przeważającą siłę przeciwnika. Czuje się słabszy, dlatego woli trzymać język za zębami.

Istnieje także przypadek, w którym afty pojawiają się jako faza zdrowienia po konflikcie niemożności połknięcia jedzenia.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę