Tags: astma oskrzelowa, przyczyny, skąd się bierze

Parent: Astma oskrzelowa

Napisane przez (lekarka naturalna) , dnia

Astma oskrzelowa – skąd się bierze?
Ostatnio mówiliśmy sobie na temat alergii, dzisiaj przejdziemy do astmy oskrzelowej. Żeby zrozumieć patogenezę jej powstawania należy najpierw omówić symbolikę płuc.
Płuca stanowią pewną granicę naszego organizmu przed środowiskiem zewnętrznym. Skóra jest granicą bezpośrednią płuca pośrednią. Istnieje pomiędzy nimi ścisła zależność. Wysypka skórna może się przerodzić w astmę oraz odwrotnie. U astmatyków występuje obrona przed wszelkim kontaktem, co objawia się skurczem przy wydechu.
Jaką mają funkcję wdech i wydech? Wdech ma za zadanie doprowadzić do naszych komórek powietrze, a szczegółowo mówiąc tlen, który jest przenoszony przez krwinki czerwone. Dzięki wydechowi następuje oddawanie CO2 do atmosfery. Wdech to branie, wydech to dawanie. Wdech – stanowi napięcie, wydech relaks
Zgodnie z pierwszym oddechem zaczynamy życie, wydając ostatni oddech kończymy je. Robimy zatem pierwszy krok w kierunku świata zewnętrznego. Stajemy się wolni. Kiedy komuś zaczyna brakować powietrza, brakuje mu wolności, człowiek ten lęka się uczynić krok w kierunku niezależności.
Symbolika oddychania
– branie/ dawanie
– napięcie/relaks
-wolność/ograniczenie
-kontakt/obrona.

Czym jest astma oskrzelowa? Astma oskrzelowa to z definicji duszność napadowa z towarzyszącym świszczącym oddechem. Astmatyk dusi się i ma przede wszystkim problem z wydechem.
Co się dzieje w trakcie napadu astmy? Dochodzi do zwężenia oskrzelików na skutek skurczu mięśni gładkich oskrzeli, na skutek obrzęku alergicznego, podrażnienia dróg oddechowych czy nadmiernego wydzielania śluzu.
Astmatyk ma wiele „konfliktów” do rozwiązania.
Pierwszy z nich to branie. Astmatyk chce bardzo dużo brać i nie chce dawać od siebie. U astmatyka oddech jest głęboki, płuca są rozdęte, a wydech utrudniony poprzez skurcz. Jak widać jest tutaj ewidentny brak równowagi pomiędzy dawaniem a braniem. Astmatyk dużo bierze i nie jest w stanie oddać tego co wziął. Biorąc wdech pobieramy tlen, wydechem oddajemy CO2, astmatyk nie jest w stanie oddać nawet tego „co trujące”, chce wszystkiego dla siebie.
Branie bez dawania prowadzi do duszenia się. Taka akcja jest kusząca dla wielu ludzi, jednak prowadzi ona do pułapki. Nieważne czego pragniesz, miłości, pieniędzy, dobrego zdrowia, mądrości, itp. Zawsze musi być zachowana równowaga między braniem a dawaniem. Otrzymujesz tylko tyle, ile możesz dać. Jeśli przestaniesz dawać coś od siebie, za usługi bądź „dary” , które otrzymałeś rytm zostaje zakłócony i więcej nie otrzymasz niczego.
Jeśli czegoś Ci brakuje, prawdopodobnie odcinasz się „od tego”. Astmatyk nie może „nabrać powietrza” pomimo tego, że jest go tyle wokół.
2. Zamknięcie się.
Astma oznacza – zwężenie, skurcz. U astmatyka jest to związane ze strachem przed pewnymi sferami życia. Astmatyk zamyka się w sobie, a zamykanie się, powoduje izolację, której największym wymiarem jest śmierć. Nie można się bardziej odgrodzić „od świata” niż umierając. Astmatyk uważa, że choruje na śmiertelnie niebezpieczną chorobę zagrażającą życiu, irytuje się, gdy ktoś wspomni, że tak nie jest.
3. Dominacja
Astmatyk często jak alergik zdominowuje otoczenie. Często muszą być usunięte z otoczenia potencjalne alergeny, w celu elimacji „zagrożenia życia”. Na poziomie nieświadomym ma tendencje do złości, kumulacji emocji oraz świadczy to o jego arogancji. U astmatyka jest duży konflikt. Chciałby panować nad innymi, często się złości, ma tendencje do roszczeń a z drugiej strony czuje strach i lęk, bezsilność.
W pewnym momencie, gdy konflikt długo już trwa dochodzi do rozdęcia klatki piersiowej i powstaje „klatka beczkowata” – pojemność jest niby duża, ale płuca mają pojemność życiową ograniczoną oraz zmniejszoną ELASTYCZNOŚĆ.
Astmatyk zatrzymuje w sobie złość i agresje, chciałby sobie ulżyć ale nie potrafi wyrażać swoich emocji, które siedzą w ciele i ujawniają się w postaci kaszlu. Agresja może się przejawić alergią, najczęściej związaną z astmą.
4. Tęsknota i obrona
Astmatyk tak jak alergik broni się przed niektórymi sferami życia, nie dopuszcza do siebie tego „co brudne, seksualne, nieczyste, zmysłowe, płodne itp.”. A jednocześnie tęskni za miłością, pragnie jej i wdycha dużo powietrza. Sam nie potrafi dać miłości, dlatego wydech jest zakłócony.
Jeśli masz problem z astmą zapraszam do kontaktu na secretyzdrowia@gmail.com oraz na bloga www.lekarkanaturalna.pl

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę