Zioła to cenny i naturalny sprzymierzeniec leczenia choroby wrzodowej. Nie powinny one jednak zastępować leczenia farmakologicznego, które jest podstawą w eliminacji bakterii Helicobacter pyroli (głównej odpowiedzialnej za powstawanie choroby).
Różnorodne preparaty ziołowe i same zioła neutralizują nadmiar soków trawiennych i zapobiegają powstawaniu wrzodów.
Dowiedziono, że w chorobie wrzodowej najlepszym wsparciem są zioła, które zawierają największą ilość garbników (roślinne związki polifenolowe, ze zdolnościami wiązania się z białkami), co w konsekwencji daje różnorodne efekty lecznicze. W zetknięciu z raną łączą się z białkiem śluzówki, co ułatwia gojenie. Działają one przeciwzapalnie, bakteriobójczo i ściągająco, dzięki czemu dochodzi do szybszego gojenia się nadżerek wrzodowych oraz hamowania krwawień z dróg pokarmowych.
Za najlepsze zioła wspomagające leczenie wrzodów uważa się: kłącze pięciornika, kłącze wężownika, korzeń szczawiu lancetowatego, kora dębu, liście mącznicy lekarskiej, liście borówki brusznicy, liście jeżyny fałdowanej, liście szałwii, liście orzecha włoskiego, kora wierzbowa, ziele dziurawca, owoce borówki, kłącze kosaćca, liście poziomki i babki lancetowatej oraz ziele przywrotnika pospolitego i krwawnika.
Niemałe właściwości lecznicze w problemach wrzodowych mają również popularny i powszechnie znany i stosowany rumianek.
Posiada wspomagające działanie, przede wszystkim w problemach żołądkowych i trawiennych. Pomaga w zapobieganiu wrzodów, oraz przyspiesza proces gojenia się wrzodów już istniejących.
Zostało to oficjalnie udowodnione i potwierdzone (wg wg Farmakopei Polskiej VI ).
Cenne właściwości lecznicze przy wrzodach zarówno żołądka jak i dwunastnicy wykazuje kminek. Nieodłącznymi kompanami okazują się także być mięta z melisą – nie tylko uśmierzają ból, lecz także mogą pomagać w procesie gojenia.
Wsparcie w terapii wrzodowej przynosi picie syropu z lipy.
Jej kwiatostan łagodzi skurcze i bóle oraz pobudza wydzielanie soku żołądkowego. Działa uodparniająco , osłaniająco, przeciwzapalnie.
Do grona naturalnych produktów wspomagających leczenie wrzodów należy dołączyć jeszcze nasiona kozieradki.
Ekstrakty wodne w połączeniu z jej nasionami, dzięki obecności frakcji polisacharydowej
stosuje się pomocniczo w chorobie wrzodowej.
Kiedy już znajdą się w żołądku pokrywają jego zmienioną zapalnie błonę śluzową warstwą ochronną, zabezpieczającą przed kwasem solnym czy pepsyną, dzięki czemu zmniejsza przekrwienie, obrzęk, a co za tym idzie proces gojenia następuje szybciej.
Olbrzymia ilość ziół może przynieść ukojenie borykającemu się z chorobą wrzodową. Ważne, by przed rozpoczęciem każdej kuracji skonsultować się z lekarzem, gdyż niektóre zioła mogą wchodzić w interakcje z zażywanymi lekami.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać
- osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
- opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.
Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.
Miejsce na twoją reklamę
Discussion (0)
There are no comments for this doc yet.
Comment posting has been disabled on this doc.