Kiedyś poszukiwałam przyczyn swojej depresji i chyba trafiłam na dobry trop.
Zrobiłam sobie badania na nietolerancje pokarmową i okazało się, że przyczyna mojej depresji jest gluten i ziemniaki. Może to wydawać się chore, ale centralnie po odstawieniu tych pokarmów czuję się o niebo lepiej.
Odstawiłam tez inne produkty, które nietolerowałam, ale zauważyłam, że chyba przede wszystkim gluten powodował u mnie spadki nastroju.
Co może powodować stany depresyjne? Warto zbić sobie na pewno badania na:
Głównie:
1. Nietolerancje pokarmowe lub alergie pokarmowe.
2.Zła praca tarczycy- badanie TSH.
3.Miażdżyca i cukrzyca- badanie cholesterolu i cukru.
4.niestety choroby nowotworowe- badanie OB lub lepiej CRP.
Ponadto:
5. Niedobory kwasów omega 3, warto zwrócić uwagę na dietę. Z tego co się orientuję to nie ma badania na zawartość tych kwasów.
6.Niedobory składników odżywczych i witamin.
Badanie na wit. D3, B6 i B12 oraz selen i kwas foliowy. Można poziom tych witamin zmierzyć poprzez badanie krwi.
W zimę wit. D3 ogólnie można brać mimo braku wyników badań gdyż chronicznie cierpimy na jej niedobór w naszym klimacie, niektóre statystki podają, że nawet podczas lata (tego w Polsce) można brać 2 tysiące jednostek witaminy D3. Podobnie z magnezem i selenem- można go suplementować nawet cały rok.
Antydepresyjnie silnie też działa niacyna, czyli wit. B3.
7.Poziom kortyzolu- badanie krwi
Wszystkie badania o których piszę zrobić można podczas jednego pobrania krwi, oprócz tych nietolerancji pokarmowych, które robi się tylko u niektórych dietetyków. Koszt takiego badania to około 450zł, więc nie są to tanie badania.
Rzadko kiedy lekarze zlecają takie badania osobom chorym na depresję, a uważam, że to powinna być podstawa do dalszej diagnostyki.
Jeżeli nie masz ochoty, czasu, chęci na badania, z miejsca zastosuj suplementację niacyną, wit. D3, magnezem. Popraw swoją dietę, to już powinno wiązać się z solidną poprawą samopoczucia. Jeżeli natomiast efekty Cię nie satysfakcjonują, koniecznie rób badania i zapukaj do specjalisty, który kompleksowo spojrzy na Twoje dolegliwości, a nie tylko podleczy się objawowo, przepisując jedynie tabletki antydepresyjne.
Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.