Kiedyś poszukiwałam przyczyn swojej depresji i chyba trafiłam na dobry trop.
Zrobiłam sobie badania na nietolerancje pokarmową i okazało się, że przyczyna mojej depresji jest gluten i ziemniaki. Może to wydawać się chore, ale centralnie po odstawieniu tych pokarmów czuję się o niebo lepiej.
Odstawiłam tez inne produkty, które nietolerowałam, ale zauważyłam, że chyba przede wszystkim gluten powodował u mnie spadki nastroju.
Co może powodować stany depresyjne? Warto zbić sobie na pewno badania na:
Głównie:
1. Nietolerancje pokarmowe lub alergie pokarmowe.
2.Zła praca tarczycy- badanie TSH.
3.Miażdżyca i cukrzyca- badanie cholesterolu i cukru.
4.niestety choroby nowotworowe- badanie OB lub lepiej CRP.
Ponadto:
5. Niedobory kwasów omega 3, warto zwrócić uwagę na dietę. Z tego co się orientuję to nie ma badania na zawartość tych kwasów.
6.Niedobory składników odżywczych i witamin.
Badanie na wit. D3, B6 i B12 oraz selen i kwas foliowy. Można poziom tych witamin zmierzyć poprzez badanie krwi.
W zimę wit. D3 ogólnie można brać mimo braku wyników badań gdyż chronicznie cierpimy na jej niedobór w naszym klimacie, niektóre statystki podają, że nawet podczas lata (tego w Polsce) można brać 2 tysiące jednostek witaminy D3. Podobnie z magnezem i selenem- można go suplementować nawet cały rok.
Antydepresyjnie silnie też działa niacyna, czyli wit. B3.
7.Poziom kortyzolu- badanie krwi
Wszystkie badania o których piszę zrobić można podczas jednego pobrania krwi, oprócz tych nietolerancji pokarmowych, które robi się tylko u niektórych dietetyków. Koszt takiego badania to około 450zł, więc nie są to tanie badania.
Rzadko kiedy lekarze zlecają takie badania osobom chorym na depresję, a uważam, że to powinna być podstawa do dalszej diagnostyki.
Jeżeli nie masz ochoty, czasu, chęci na badania, z miejsca zastosuj suplementację niacyną, wit. D3, magnezem. Popraw swoją dietę, to już powinno wiązać się z solidną poprawą samopoczucia. Jeżeli natomiast efekty Cię nie satysfakcjonują, koniecznie rób badania i zapukaj do specjalisty, który kompleksowo spojrzy na Twoje dolegliwości, a nie tylko podleczy się objawowo, przepisując jedynie tabletki antydepresyjne.
Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę