Tags: Asperger, autyzm, gluten, nabiał, Zespół Aspergera

Parent: Autyzm

Napisane przez (Julka) , dnia

W chorobach autystycznych w pierwszej kolejności naturalne leczenie autyzmu zaczynamy od eliminacji z diety nabiału i glutenu. Najlepiej przed przystąpieniem do tej diety zrobić badanie w celu wykluczenia celiakii, ponieważ po wprowadzaniu tej diety ciężko nam będzie ocenić czy ona występuje w organizmie czy jednak jej brak. Niezależnie jednak od wyniku odstawiając gluten i nabiał średnio przez pierwsze 4-6 miesięcy organizm mocno się oczyszcza. Osoby na tej diecie mogą czuć się nerwowe i rozdrażnione jednak dieta przynosi rewelacyjne zmiany. Należy uważać jednak i eliminacje tych produktów wprowadzić w 100%, ponieważ nawet przypadkowe spożycie kazeiny lub glutenu może zachwiać proces oczyszczania organizmu.

Eliminacja glutenu i nabiału jest także bardzo częstym zabiegiem przy leczeniu chorób z autoagresji (np. coraz częściej spotykanego Hashimoto, Reumatoidalnego Zapalenia Stawów czy bielactwa). W przypadku leczenia chorób autoimmunologicznych stosowany jest także często protokół autoimmunologiczny, jednak dieta w tym przypadku jest dużo bardziej restrykcyjna gdyż wyklucza także produkty, które wchodzą w reakcje krzyżowe z glutenem.

Według opinii rodziców dzieci z Zespołem Aspergera zaobserwowano znaczne poprawy u dzieci u których zastosowano dietę eliminująca nabiał i gluten całkowicie z diety. U Osób chorych zauważono poprawę funkcji poprawczych, istotne złagodzenie lub kompletne wykluczenia zachowań zaburzonych.

Hipoteza głosi, że osoby autystyczne nie trawią w 100% glutenu oraz kazeiny, przez co powstają gluteomorfin i kazeomorfin, które mają działanie porównywane do narkotyków- objawy wycofania, opóźnionych zachowań, utraty umiejętności komunikacyjnych.

Dodatkowo dieta osób autystycznych (tak jak dieta każdego człowieka) powinna mięć jak najmniejszą ilość produktów wysokoprzetworzonych. Oprócz diety bezglutenowej warto także pomyśleć o diecie bezkazeinowej oraz bezcukrowej. Pomocne również mogą być testy na nietolerancje pokarmowe.

Produkty niedozwolone w diecie bezglutenowej: pszenica, żyto, jęczmień, owies oraz produkty z nich powstałe, m. in. kuskus, pęczak, kasza jęczmienna, płatki owsiane i jęczmienne, kasza manna, mąki, makarony.

Produkty niedozwolone w diecie bez kazeinowej (kazeina- białko mleka ssaków kopytnych): mleko i produkty je zawierające: jogurty, kefiry, maślanki, sery wszelkiego rodzaju, budynie, ciasta, itd.

Produkty zabronione w diecie bez cukrowej: cukier spożywczy, miód, glukoza, fruktoza, syrop glukozowo-fruktozowy oraz wszelkie produkty z ich zawartością; ponadto należy unikać: drożdży, grzybów, produktów z puszek, produktów z dodatkiem sztucznych barwników.

Produkty dozwolone w dietach bezglutenowych, bez kazeinowych oraz bez cukrowych: produkty ze zbóż naturalnie bezglutenowych, sago, amarantus, mąka ryżowa, mąka kukurydziana, skrobia kukurydziana, mąka ziemniaczana, tapioka, mąka sojowa, kasza gryczana, kasza kukurydziana, kacza jaglana, makaron bezglutenowy, płatki ryżowe, kaszki ryżowe, płatki kukurydziane, chrupki kukurydziane, ciasta i słodycze bezglutenowe, budynie, galaretki, kisiel, ziarna: słonecznika, dyni, sezamu, soczewicy, soi i orzechów; skrobia pszenna, mleka: sojowe, ryżowe, kokosowe, gryczane.

Należy pamiętać o tym, że KAŻDA dieta powinna być wprowadzona pod nadzorem lekarza. Nigdy nie należy robić tego na własną rękę.

Podziel się z nami swoją osobistą historią leczenia, którą z biegiem czasu możesz edytować. Nawet opisywanie nieskutecznych metod jest przydatne, gdyż pozwoli innym użytkownikom lepiej dobrać dla siebie stosowne leczenie.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę