Tags: endometrioza

Parent: Endometrioza

Napisane przez (Oliwia) , dnia

Postęp technologiczny i kolejne dokonania w dziedzinie medycyny sprawiły, że ludzie zaniedbali naturalne sposoby walki z chorobami. Szczególnie zapomnieli o wpływie psychiki na ciało, a także o tym jak jedno z drugim współpracuje, dążąc do zachowania równowagi i harmonii w życiu człowieka. Prześcigając się w tworzeniu kolejnych środków farmakologicznych i operacji, które pozwolą odzyskać zdrowie, cała uwaga została zwrócona ku objawom chorób, eliminując pytania o przyczynę.

Dlaczego ludzkość odwróciła się od natury i przestała słuchać tego, co ma ona do powiedzenia? Dlaczego ilość chorób na świecie drastycznie wzrasta? Jest coraz więcej chorych i coraz więcej rodzajów jednego schorzenia. Niebezpieczeństwo rośnie.

Psychosomatyka zajmuje się badaniem wpływu czynników psychicznych na rozwój chorób. Traktuje człowieka całościowo, nie rozróżnia na ciało i psychikę. Wiele chorób ma swoje podłoże w długotrwałym stresie, lęku i złości. To jest faktyczna przyczyna i na tym etapie powinno być prowadzone leczenie. Zadawać pytania o to, co w życiu chorego burzy wewnętrzną równowagę. Pojawienie się choroby to sygnał, który ma skłonić do refleksji. Walka z jej objawami jest identyczną walką, jak ta prowadzona z emocjami. W życiu zachodzi konflikt, który powoduje emocjonalne zranienie, a brak umiejętności radzenia sobie z trudnymi przeżyciami sprawia, że wszystko zostaje wyparte ze świadomości. Po kłótni z bliską osobą niewiele ludzi próbuje zrozumieć wewnętrzne wzburzenie. Większość je zagłusza pracą, obowiązkami w domu, czy rozrywką i używkami. Błąd.

O chorobach, które są wynikiem wewnętrznych konfliktów wiele mówi Totalna Biologia. Jest to nauka, która powstała z syntezy innych: medycyny, psychiatrii, biologii. Za klucz do odzyskania zdrowia uważa uświadomienie sobie powodów, które wywołały negatywne emocje. Te z kolei będąc niebezpieczeństwem, zostały zepchnięte na poziom fizyczny. Choroba nie jest błędem, a najlepszym rozwiązaniem natury na to, by utrzymać nas przy życiu. Jeśli przeżyta trauma jest zbyt silna, na poziomie wewnętrznym jest dla nas niebezpieczeństwem, które prowadzi do śmierci. Czy nadal chcesz walczyć jedynie z objawami choroby i lekceważyć to, co Twoje własne ciało chce Ci powiedzieć?

Endometrioza jest schorzeniem. które zakłóca w pełni swobodne funkcjonowanie. Jej uciążliwość sprawia, że czujemy się smutne. Tak samo, jak istnieje w tym przypadku wpływ ciała na psychikę, podobnie ma się to w drugą stronę. Na chorobę wpływ miał brak harmonii, spowodowany konkretnymi zdarzeniami. Warto na początek zadać sobie pytanie o to, jak się czuję. Wsłuchać się w swoje myśli. Próbować nazwać każde uczucie. Przestać od tego uciekać.

Problemowi endometriozy poświęcono wiele publikacji naukowych. Jedną z nich jest książka dr M. Wirgi „Przezwyciężyć chorobę”.

Totalna Biologia pojmuje chorobę jako wyraz konfliktu związanego z kobiecością. Może być skalaniem kobiecego honoru, bądź odnosić się do problemów seksualnych. Połączeniem jednego z drugim będzie sytuacja wykorzystywania przez mężczyznę. Poczucia bycia jedynie sposobem zaspokojenia jego potrzeb.

Dla dziecka, które wychowywało się w rodzinie, gdzie panował brak wzajemnej komunikacji, choroba będzie wynikiem konfliktu „mój dom jest gdzie indziej”. Jeśli matka się nie komunikuje, ojciec również tego nie robi, dziecko poczuje się osamotnione. Rezultatem takiego wychowania będzie osoba, która również się nie komunikuje, nie potrafi się sprzeciwić, ani bronić swoich wartości, chce zawsze wszystkich zadowolić.

Z punktu widzenia psychosomatyki do endometriozy podejść możemy z dwóch stron. Jednej, która dotyczyć będzie problemów z macicą i drugiej, gdzie chodzić będzie o problemy z miesiączkowaniem. W obu występuje wspólne pytanie: Czy potrafię zaakceptować swoją kobiecość i cieszyć się nią? Każda typowo kobieca choroba tyczy się roli kobiety i matki.

Dla uświadomienia sobie źródła swojego problemu, warto zadać pytania:

– Czy dom, jaki stworzyłam dla najbliższych, jest tym, którego pragnęłam?

– Czy mam poczucie posiadania schronienia i daje je innym?

– Co nieuświadomionego blokuje mnie przed zmianami?

– Czy przyjmuję prawdę, że kobieta nie ma żadnych ograniczeń?

– Czy jestem gotowa do bycia matką?

– Czy czuję potrzebę wybaczenia własnej mamie?

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę