Hashimoto jest chorobą dość ciężką do leczenia, większość endokrynologów włącznie włączy nam uzupełnianie hormonów poprzez letrox bądź euthyrox. Co jednak jeżeli takie leczenie objawowe nas nie satysfakcjonuje? Wówczas z reguły wchodzimy na dietę bez glutenu i nabiału, sprawdzamy swoje nietolerancje pokarmowe, oczyszczamy się z metali ciężkich lub pasożytów i grzybów. A co do powiedzenia w temacie leczenia hashimoto ma ziołolecznictwo? Poniżej przedstawiam leczenie Hashimoto opracowane na podstawie informacji od dr. Henryka Różańskiego- guru ziołolecznictwa w Polsce.

U dr. Różańskiego na leczenie hashimoto polecana jest nalewka z ziołami.
Około 700-1.000 ml nalewki potrzebujemy na miesiąc kuracji, ponieważ pijemy po około 10-15ml x 2 dziennie.
Nalewkę stosujemy tylko przez miesiąc, potem robimy przerwę.

Co potrzebujemy do wykonania nalewki:
*0,5 lub 0,75 litra spirytusu 95% (0,75 jeżeli mamy Catalpę);
*315 lub 475 ml wody (475ml jeżeli mamy Catalpę);
*50 gram Catalpy zwyczajnej lub jajolistej- liście ususzone i zmielone. W zielarniach jej nie dostaniemy, możemy jedynie kupić sobie sami całe drzewko, zebrać liście i ususzyć;
*50 gram Sarsaparilla- suszony, zmielony;
*50 gram Niepokalanka pospolitego (owoc)- suszony, zmielony;
*10 gram Cyanotis arachnoides (na Polskim rynku jest tylko ekstrakt 50% akdyzonu, który jest 40 razy mocniejszy niż samo zioło). Jest to ogólnie maksymalna ilość Cyanotis jaką może spożyć w ciągu miesiąca osoba ważąca minimum 60 kg.
Czyli przepis podaje, że bez Catalpy warto zrobić 700 ml alkoholu, z Catalpą możemy zrobić 1.000 ml nalewki.

Koszt zakupienia produktów do nalewki to około 120 zł- kuracja miesięczna.

Najpierw robimy alkohol 60% procentowy z przegotowanej wody i spirytusu, zalewamy nim zioła i dobrze mieszkamy. Ostawiamy zrobioną nalewkę na dwa tygodnie, potem rozpoczynamy kurację.

Jeżeli mamy podwyższoną prolaktynę możemy do tej kuracji popijać sobie jeszcze niepokalanka.
Niepokalanek (1 łyżeczkę) zalewamy 100ml wrzącej wody, pozostawiamy pod przykryciem na 20 minut. Pijemy wolno przez cały dzień.
Gdy skończy się nam kuracja nalewką, bądź jeżeli nie mamy problemów z Hashimoto a jedynie z podwyższoną prolaktyną, wówczas niepokalanka można pić więcej tj. 1 łyżkę stołową zalewamy 200 ml wody. Kuracja samym niepokalaniem na prolaktynemie jest dłuższa niż kuracją nalewką na hashimoto, ale po 3 miesiącach widoczne są już jej efekty. Samego niepokalanka możemy też brać w formie ogólnodostępnych leków ziołowych o nazwie „castagnus”, wówczas kuracja trwa także około 3 miesiące, potym czasie możemy zrobić sobie wyniki krwi by skontrolować prolaktynę.
Działanie niepokalanka na układ hormonalny jest dość powolne i trwa miesiącami, stąd ważne regularne stosowanie preparatów.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę