Nie jeden z nas przekonał się na własnej skórze, jak wiele wspólnego ma nasz umysł z ciałem. Długotrwały stres powoduje nie tylko przeziębienia, ale i poważniejsze dolegliwości takie, jak na przykład wrzody żołądka. Psychosomatyka to nauka zajmująca się zagadnieniami z dziedziny psyche i naszego organizmu oraz tym, jak wzajemnie oddziałują na siebie. Jednak nowy stosunkowo nurt udowadnia, że nie tylko nasze psychiczne przeżycia mogą powodować schorzenia zdrowotne. Nasi dziadkowie, pradziadkowie, a nawet dalsi krewni, dzięki pamięci komórkowej przekazują nam konflikt, który jest głównym sprawcą wszystkich chorób. W myśl tej teorii, zdarzenie szokujące, gwałtowne i powodujące silnie negatywne emocje, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić tworzy konflikt. W zależności od obszaru życiowego, który obejmuje, powoduje choroby. Nie jest to jednak kara za to, że jesteśmy jakkolwiek nieprzystosowani do panujących warunków, wręcz przeciwnie, jest to mechanizm, który uruchamia nasz mózg, próbując poradzić sobie z trudną sytuacją.

Gdy nasz układ odpornościowy jest osłabiony, jesteśmy narażeni na wiele drobnoustrojów pochodzących ze środowiska, co jednak, gdy jest w pełni funkcjonalny i zaczyna atakować sam siebie? Hashimoto jest jedną z wielu chorób autoimmunologicznych, których głównym podłożem jest stres. Każdy z nas ma własne nieuświadomione problemy, małą wojnę, która rozgrywa się w naszej podświadomości. Tam gdzie jest jednak wojna, są ofiary i zniszczenia, w tym wypadku poszkodowany zostaje nasz organizm. Niedoczynność tarczycy, którą powoduje choroba Hashimoto jest spowodowana przez konflikt dotyczący czasu i brak pogodzenia się z jego upływem. Ciężko jest sobie wyobrazić, jak wielkie znaczenie mają ulatujące dni, gdy dowiadujemy się o śmiertelnej chorobie partnera lub innej bliskiej nam osoby. Nagła wieść o zdarzeniu, które budzi w nas poczucie przelatującego przez palce czasu jest powodem naszego problemu zdrowotnego. Pojawia się ukryta potrzeba kontroli, spowolnienia upływających godzin i dni. Może być to także konflikt niewystarczającej ilości czasu na wykonanie jakiegoś zadania. Pojawić się może u młodych ludzi obawa, że nie zdążą się przygotować do dorosłego życia, nie przyswoją wystarczającej ilości wiedzy przed wykonywaniem zawodu. Związany z tymi zdarzeniami stres i silne emocje wysyłają sygnał do naszego mózgu, że należy przystosować nasze ciało do kryzysowej sytuacji. Tarczyca odpowiada za uwalnianie wielu hormonów, które aktywizują pewne ośrodki i organy w naszym ciele. Hamowanie tego procesu działa obronnie. Mózg próbuje nas spowolnić, gdyż ma informację, że bycie wolnym, oznacza bycie bezpiecznym. Hashimoto ze względu na to, że jest chorobą autoimmunologiczną, prowokuje nas do tego, żeby do naszych przemyśleń o czasie dodać kwestie autoagresywne. Odczuwanie złości do własnej osoby jest reakcją na bezsilność, obwiniamy się, bo sądzimy, że nie potrafimy sobie poradzić z naszym życiem. Dla lepszego wglądu w nasze życie psychiczne możemy postawić sobie pewne pytania, które sugeruje nam psychosomatyka:

– Dlaczego zapominam o miłości do siebie?

– Dlaczego zapominam o sobie, próbując uszczęśliwić innych?

– Czy czuje się jakbym ciągle był nastawiony na walkę, jeżeli tak to dlaczego?

– Czy potrafię się przed sobą przyznać do własnych wad i słabości?

– Czy chowam urazę do kogoś?

– Czy jest jakaś rzecz, którą zaniedbałem?

– Dlaczego nie pozwalam sobie na odpoczynek?

-Dlaczego chcę wszystko robić szybko i najlepiej?

-Czy mogę przestać być wymagający i pozwolić sobie na powolność?

Tykanie zegara jak widać jednych przeraża bardziej, drugich mniej. Nie jest to przejaw zaburzenia psychicznego, ale jak pokazuje totalna biologia, zdarzenia przygnębiającego lub przerażającego i na tyle gwałtownego, że nasz umysł przekierowuje cios rzeczywistości do podświadomości, aby inaczej lub później, a lepiej poradzić sobie z zagrożeniem.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że gruczoł tarczycy jest odpowiedzialny za rozwój duchowy człowieka..

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę