Tags: Hemoroidy

Parent: Hemoroidy

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Choroba jest najlepszym, co mogło nas w życiu spotkać. Choć brzmi to niedorzecznie i irracjonalne, szczególnie w przypadku ciężkich oraz męczących chorób, to wciąż do czynienia mamy z tym samym schematem.

Mówi o tym Totalna Biologia, która choroby tłumaczy jako efekt przeżytych w przeszłości silnych traum. Ich doświadczenie gromadzi w psychice wiele negatywnych emocji, które na takim poziomie stają się dla człowieka niebezpieczeństwem. Ich energia potrzebuje miejsca wyładowania, więc gdyby pozwolić na to na terytorium psychiki, nie bylibyśmy w stanie dalej funkcjonować. Dlatego natura spycha je na poziom fizyczny i tam uzewnętrznia za pomocą chorób. Idąc tym tokiem myślenia, sposobem na znalezienie faktycznej przyczyny choroby staje się powrót do konfliktu psychicznego, który ją w powyższy sposób wytworzył.

Również psychosomatyka łączy ze sobą problemy psychiki i ciała. Bada wpływ czynników psychicznych na zdrowie fizyczne. Im więcej zmartwień, stresu, czy złości – tym słabszy układ immunologiczny i bardziej narażony na infekcje.

Każdą dolegliwość należy postrzegać przez pryzmat własnych doświadczeń. Należy podchodzić do tego indywidualnie, ponieważ to właśnie osobiste przeżycia stanowią punkt wyjścia w docieraniu do źródła problemów ze zdrowiem.

O hemoroidach mówi się, iż są poczuciem obciążenia przeszłością. Są to zdarzenia, które ciężko jest odpuścić, którym nie da się wybaczyć i wydaje się być niemożliwym, by pozbyć się ich z pamięci. W ten sposób tworzy się komunikat „niemożności wydalenia”. Z racji, iż odbyt kojarzy się z czymś odrażającym i brudnym, takim też jest konflikt, którego chory nie jest w stanie wydalić. Często dotyczy on rodziny, czy osób bliskich.

Inną koncepcją jest założenie, że hemoroidy występują w fazie naprawczej po konflikcie braku możliwości określenia swojej tożsamości. Kiedy nie jest w stanie określić swojego stanowiska, podjąć decyzji, wyrazić własnej opinii. Przykładem jest sytuacja, w której młody człowiek długo zastanawia się nad wyborem kierunków studiów. Z wyborem zwleka aż do ostatniej chwili, a kiedy decyzja zapada, dostaje hemoroidów.

Podsumowując – osoby męczące się z hemoroidami powinny przyjrzeć się wszystkim tym zdarzeniom w przeszłości, które związane są z brakiem możliwości odpuszczenia sobie bądź innym minionych spraw, skumulowaną złością, trudnościami z podjęciem ważnych decyzji, określeniem własnej tożsamości.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę