Tags: impotencja

Parent: Impotencja

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Świadomość mocy, jaką posiada psychika w naszym życiu to świadomość, która staje się uzdrowieniem dla wielu schorowanych. Tak w przypadku impotencji wnikliwa podróż w głąb siebie może okazać się jedynym ratunkiem na problemy ze zdrowiem. Dlaczego?

Psychosomatyka jest chorobą, która zajmuje się badaniem wpływu czynników psychicznych na rozwój chorób. Traktuje człowieka całościowo, bez rozdzielania ciała od psychiki. Zakłada, iż jedno wpływa na drugie, co działa w obie strony i może sobie wzajemnie szkodzić, bądź pomagać. Można wyobrazić sobie dla przykładu sytuację, w której osoba zapracowana, pozostająca w silnym stresie pewnego dnia choruje. I nikogo nie będzie dziwiło, że sposób życia tej osoby doprowadził do przeciążenia organizmu, przez wycieńczenie psychiczne, aż po fizyczny kryzys. Stres wpływa na układ immunologiczny i osłabia go. Jest jednym z głównych winowajców chorób XXI wieku. Razem z emocjami takimi, jak strach, zdenerwowanie, lęk, napięcie. Psychosomatyka bada sposób wpływania na zdrowie tego, co dzieje się wokół nas – sytuacji w pracy, relacji z bliskimi, czy konkretnych zdarzeń, a także tego, co wewnątrz – sposobu reagowania na dane sytuacje, indywidualnego podejścia do życia. Naukowo udowodniony jest fakt, że optymiści rzadziej chorują.

Wpływ emocji na ciało jest o wiele większy, niż może się nam wydawać. Założenia Totalnej Biologii mówią o przenoszeniu energii tych emocji na poziom fizyczny. To spychanie trudnych doświadczeń okazuje się być najwłaściwszym rozwiązaniem organizmu dla utrzymania nas przy życiu. Choroba przestaje być z tego punktu widzenia błędem, a staje się ratunkiem. Należy się wsłuchać w siebie, by usłyszeć to, co choroba chce nam powiedzieć. Co takiego wymazaliśmy z naszej świadomości, czego nie byliśmy w stanie unieść, a co odcisnęło na nas piętno i sparaliżowało od środka? Jakie zdarzenie? Totalna Biologia to synteza wielu nauk – medycyny, psychiatrii i biologii. Za źródło chorób zakłada konflikty psychiczne, które powodują konkretne emocje. Za każdym określonym zranieniem kryje się pewna choroba i narząd, w który złe doświadczenie uderzy.

Jak jest w przypadku impotencji?

Z pewnością problem dotyczy lęków związanych z seksem. Z racji tego, że choroby mogą być przekazywane pokoleniowo, jako przenoszenie pamięci z jednego pokolenia na drugie, warto przeanalizować swoje życie, jak i życie innych członków rodziny. Gdzie pojawił się strach? Gdzie nastąpiło błędne przekonanie, które nas teraz tak paraliżuje?

Czasem wina tkwi w myśleniu o tym, by wszystko załatwić szybko i dobrze. Wysiłki wkładane w zaspokojenie partnerki są problemem samym w sobie, gdy towarzyszy temu poczucie spieszenia się. Totalna Biologia stawia pytanie o pośpiech w chęci zapłodnienia. Czemu i dokąd się spieszy?

Podejście psychosomatyki do problemu jest szersze, tyczy się myślenia mężczyzny o samym sobie. Podobnie, jak w przypadku kobiet typowo kobiece problemy odnoszą się do ich kobiecości, tak w przypadku męskich schorzeń chodzi o poczucie męskości. Czy nie jest ono zaniżone, czy fakt bycia mężczyzną jest całkowicie akceptowany wraz z wszelkimi tego skutkami? Jakie zadania mężczyzna nakłada na siebie, wprowadzając się w stan przebywania pod presją?

Te i poniższe pytania są kluczem do powrotu w stan wewnętrznej równowagi i harmonii. Uświadomienie sobie problemów to jedyny sposób na to, by z nimi walczyć.

– Czy jestem dowartościowany?

– W jaki sposób pomniejszam sam siebie?

– Komu i co chcę udowodnić?

– Jak silną presję wywieram na sobie?

– Za co staram się tym ukarać?

– Jakie urazy kryje w sobie do poprzedniej partnerki?

– Jakie mam myślenie o własnej matce, o jej dominacji w rodzinnym domu?

– Czy zdarzało mi się odczuwać przed nią w dzieciństwie strach?

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę