Zapalenie pęcherza moczowego jest bardzo przykrą i uciążliwą dolegliwością, w szczególności z tego powodu, że stany zapalne regularnie nawracają. Długo męczyłam się ze swoimi stanami zapalnymi i przyznam się, że nadal się utrzymują, choć jest ogromna poprawa gdyż nie muszę już zażywać żadnych leków.

Idąc do lekarza z miejsca dostaniemy receptę na tabletki ziołowe, które są mocno moczopędne lub na antybiotyk.

Ani pierwsza ani druga opcja nie jest dobra, ponieważ tabletkami ziołowymi (np. urosept) wypłuczemy sobie wszystkie mikroelementy z organizmu, a za pomocą antybiotyków wybijemy florę bakteryjną. Ja miałam bardzo duże problemy z pęcherzem moczowym, po prostu regularnie (w szczególności zimą) co jakieś 3-4 tygodnie siusiałam krwią bądź zwijałam się z bólu. Posiew moczu i zwykłe badanie moczu nie wykazywało żadnych bakterii. Od tabletek ziołowych na zapalenie pęcherza miałam częste skurcze przez co musiałam brak kolejne tabletki tym razem na uzupełnienie minerałów, więc ciągle byłam na jakiś lekach., co doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Latem mniej narzekałam na problemy z pęcherzem, jednak zauważałam, że i tak dość często się pojawiają- w szczególności po kochaniu lub alkoholu.

Na zapalenie pęcherza moczowego są także naturalne sposoby. Zawsze możemy próbować zakwasić sobie mocz przez co bakterie naturalnie nie będą się silnie rozwijać w pęcherzu przez co i dolegliwości powinny ulec zmniejszeniu. Posłużyć tutaj może żurawina (bardziej bez cukru), sok z cytryny, witamina C… Faktycznie jest to dobry sposób. Warto przed snem (ponieważ przez noc w pęcherzu najbardziej nagromadzają się bakterie) wypić wodę z sokiem z cytryny bądź sok z żurawiny ok. 20 ml (są teraz już dostępne takie soki żurawinowe w aptece bez cukru).

Możemy pić także pokrzywę, świetnie oczyszcza cały organizm, ale niestety również wypłukuje minerały.

Jeżeli jesteś kobietą, warto przed stosunkiem seksualnym wypić szklankę wody, ponieważ podczas stosunku dostaje się mnóstwo drobnoustrojów, które zaburzają twoją naturalną florę bakteryjną. Po stosunku zawsze idź oddać mocz, mimo, że będzie to nawet odrobina, zawsze oczyści cewkę moczową z bakterii.

Ja już w praktyce mam tez poranne picie wody na czczo. Gdy tylko się przebudzam wypijam ok 400-800 ml ciepłej przegotowanej wody na start. Poranne picie wody przynosi wiele korzyści nie tylko na zapalenie pęcherza moczowego, gdyż wpłukuje także toksyny z organizmu i oczyszcza cały przewód pokarmowy. Niektórzy z rana wypijają tą wodę z dodatkiem soku z cytryny i miodu.

Jeżeli jednak powyższe metody nie satysfakcjonują Cię pomyśl o biorezonansie. Ja osobiście skorzystałam i po biorezonansie odczuwałam największą poprawę. Wydaje mi się, że to właśnie biorezonans najmocniej uspokoił moje częste zapalenia pęcherza.

Do gabinetu z biorezonansem można zabrać próbkę moczu, z reguły jeden zabieg nie kosztuje więcej niż 50-100zł. Zabiegów by wyleczyć zapalenie pęcherza potrzeba około 4. Ja zapłaciłam właśnie 200 złotych za całość.

Zabiegi te wykonywane raz do roku niwelują wszelkie choroby stanów zapalnych pęcherza i nerek, nawet jeżeli stany są tak silne, że powodują krwiomocz.

Odnieś się proszę do mojego artykułu zamieszczając swoją historię leczenia, napisz na serwisie co polepszyło Twój stan zdrowia, a co kompletnie nie przyniosło rezultatów. Twoje uwagi są bardzo cenne dla innych użytkowników, którzy widząc Twoją historię z pewnością się do niej odniosą, ja również ciekawa jestem jak inaczej można poradzić sobie z zapaleniami pęcherza moczowego.

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę