Z jęczmieniem męczyłam się latami, zawsze powracał mi na tym samym oku.

Jęczmień jest po prostu ropieniem na oku. U mnie zawsze zanim pojawił się jęczmień występowało zaczerwienie na oku, oko bolało i było zaczerwienione. Kolejnym objawem było łzawienie i negatywna reakcja na światło.

Jęczmień pojawia się przede wszystkim od pocierania oczu dłońmi na których znajdują się bakterie. Jęczmień spowodowany może być także używaniem nieodpowiednich kosmetyków lub po prostu niedokładnym zmywaniem makijażu.

Uważa się także, że jęczmień powstawać na skutek zanieczyszczeń w powietrzu lub kontaktu z substancjami chemicznymi.

Czyli jak widać czynników jest masa. Ciężko mi było określić co akurat u mnie wywołuje powstawanie jęczmienia.

Ja poradziłam sobie z jęczmieniem tradycyjnymi metodami: pocierałam oko złotym pierścionkiem, starałam się go rozmasować czystą chusteczką. Uwaga! Jęczmienia nie wolno wyciskać! Od lekarza można dostać także maść, wówczas dolegliwości powinny minąć po 3-4 dniach.

Wiem, że w przypadku nawracających infekcji przepisywany jest antybiotyk, albo warto zrobić sobie posiew z jęczmienia.

Jęczmień powinien pęknąć samoistnie, nie powinniśmy mu ułatwiać 🙂

Z domowych sposobów stosowałam okłady z ciepłego, ugotowanego jajka na twardo w skorupce. Przykładamy takie jajko (w skorupce) które wcześniej owijamy czystą chusteczką. Działa podobnie jak przykładanie złotem, aczkolwiek złoto ma właściwości bakteriobójcze, nie wiem czy jajko również 🙂 Jak stosujemy okłady właśnie ze złota, pamiętajmy by złoto było czyste- najlepiej je oczyścić i wytrzeć, równocześnie ogrzewając poprzez wtarcie o chusteczkę.

Z ziołowych sposobów pomocne okazują się kompresy np. z zielonej herbaty, natki pietruszki, rumianku, ziela świetlika czy kwiatu nagietka. Zioła zaparzamy, czekamy chwilkę, moczymy w naparze wacik kosmetyczny i przykładamy do oka.

Mi osobiście zioła najbardziej pomogły. Zaczęłam je stosować nawet nie mając jęczmienia, po prostu bardzo często robię sobie relaksacyjne wieczory i zanim zasnę kładę sobie na oczy wacik namoczony wywarem. Wywar robię raz na parę dni. Uważam, że jest to świetna sprawa- zioła działają odkażająco, oczyszczająco i nawilżająco. Zioła na jęczmień stosuję różne, raz zastosuję szałwię, innym razem rumianek czy zielona herbatę lub lipę- staram się nie przyzwyczajać do jednej rzeczy.

Jak już nam towarzyszy to oczy można przemywać częściej np. 4 razy dziennie. Później sukcesywnie zmniejszać tą ilość.

Osobiście radzę także wyczyścić klawiaturę od komputera, w szczególności jak spędzamy przed nim dużo czasu- jest tam bardzo dużo bakterii.

 

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę