Chory na kamicę nerkową często skupia się na eliminacji skutków – kamieni, odrzucając zastanawianie się nad przyczyną ich gromadzenia. W ten sposób uruchamiany jest mechanizm błędnego koła. Przyczyna wciąż jest w nas i nawet, kiedy zlikwidujemy jej skutki, ona na nowo je wyprodukuje. Pojawia się więc pytanie, co jest przyczyną?

A odpowiedź jest bardzo prosta – psychika, a konkretniej znajdujące się w niej uczucia i emocje. Choroba ma podłoże psychosomatyczne, co znaczy tyle, że pojawia się z faktu oddziaływania psychiki na ciało. Jedno z drugim pojmowane powinno być całościowo. Myśli kreują rzeczywistość. Mówiąc potocznie – dostajemy to, czego chcieliśmy. Według powiedzenia uważaj o czym marzysz, bo marzenia mogą się spełnić, uważać powinniśmy na to, o czym myślimy, bo znajdzie to swoje odbicie w naszym realnym życiu. Na tym opiera się często problem hipochondryków. Tak bardzo obawiają się dolegliwości, że naprawdę odczuwają je. Siła psychiki jest nieograniczona. Zarówno tej świadomej, która przepływa przez nasz umysł w postaci myśli, jak i nieświadomej – emocji, uczuć, reakcji na świat zewnętrzny. O braku świadomości swojej emocjonalności mówię ze względu na to, że to właśnie te ukryte wewnętrzne urazy szukają sobie miejsca w naszych ciałach. To one wychodzą na zewnątrz, by zwrócić uwagę. Nie da się uciec od problemów i oszukać samego siebie, nakładając maskę człowieka silnego. Szanujmy się i szanujmy nasze uczucia.

Totalna Biologia podkreśla – choroba jest sygnalizatorem. Konflikt w psychice wyraża się w naszym ciele. Dlatego aby uczynić ciało zdrowym, należy te konflikty rozwiązać, a w pierwszej kolejności je sobie uświadomić. Choroby są skutkiem i jednocześnie sposobem na utrzymanie nas przy życiu. Zatrzymanie konfliktu w psychice i skumulowanie w niej całej energii negatywnych emocji to siła, która okazałaby się dla nas śmiertelna.

Jakie konflikty nosi w sobie chory na kamicę nerkową? Nerki są przepływem, miejscem oczyszczenia organizmu z toksyn. Pojawiające się w niej kamienie utożsamiać możemy z blokującymi w życiu codziennym ludźmi. Kto Cię blokuje? Kogo uważasz za intruza? Kto Ci przeszkadza i szkodzi? Wydaje się, że odrzucenie ze swojego otoczenia takich ludzi jest proste, lecz często tymi ludźmi są ci, których kochamy, a jednak ich zachowanie bywa dla nas destrukcyjne. Uważamy błędy partnera za wyłącznie jego problem, a jednak sami nosimy ich skutki.

Przyczyną choroby nerek jest również przesadna reakcja na niepowodzenia i rozczarowania. Tyczyć się to może finansów. Pieniądze utożsamiane są z wodą, która przez nerki przepływa. Jeśli wypływają z domowego budżetu w zbyt dużej ilości, w nerkach pojawić się może dysfunkcja, która będzie reakcją na to zdarzenie.

Aby uporządkować zawartą wyżej wiedzę i łatwiej odwołać ją do swojej osoby, posłużyć się można pytaniami:

– Czy moja relacja z partnerem jest zdrowa i bez problemów?

– Czy dobrze gospodaruję budżetem domowym?

– Jakie stare problemy mogą blokować mój rozwój?

– Czemu krytykuje siebie?

– Czemu odczuwam rozczarowanie i co je powoduje?

– Jak wpływa na mnie moje otoczenie?

– Do jakich skoków chce mnie zmusić kamień w nerce?

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę