Parent: Pozostałe

Napisane przez (Oliwia) , dnia

Problemy pojawiające się w psychice człowieka stają się przyczyną chorób fizycznych. Mówi się o tym coraz częściej i chętniej. Odważniej podchodzi się do leczenia poprzez psychoterapię. Znana powszechnie farmakologia jest sposobem walki z objawami choroby, nie dociera jednak do genezy dolegliwości. Stąd potrzeba szukania sposobów, które pozwolą zachować zdrowie na zawsze, poprzez wyeliminowanie czynników, które chorobę powodują. Psychosomatyka na człowieka patrzy w sposób całościowy, bez rozdzielania na psychikę i ciało. Cała fizyczność zostaje powiązana z myślami, uczuciami oraz emocjami. Winowajcą wielu chorób jest z pewnością stres. Wynika to z faktu, iż stres – jak każda negatywna emocja – osłabia układ immunologiczny. Przeżyte ciężkie doświadczenia zostają w człowieku w postaci bagażu, na który składa się skumulowany lęk, złość, wstyd, upokorzenie. Według Totalnej Biologii taki bagaż jest niezwykle ciężki do udźwignięcia dla psychiki. Jeśli jest ona słaba, brakuje jej umiejętności radzenia sobie z trudnościami, to z całą pewnością te emocje są zagrożeniem życia. To dlatego natura wykształciła sposób spychania ich na poziom fizyczny. Tam destrukcyjna energia zostaje wyładowana, objawiając się chorobami. Uraz psychiczny przekłada się w ten sposób na uraz fizyczny. Jak ma się to do pojawiających kurzajek? Kurzajki to faza naprawcza po przeżytym poczuciu wstydu. W zależności od ich miejsca występowania mogą symbolizować inne zdarzenie. Dlatego tak ważne jest szukanie powiązań w sposób indywidualny. Świadomość siebie i tego, co spowodowało traumę w przeszłości to klucz do cieszenia się zdrowiem niezależnie od choroby, z którą się zmagamy. W przypadku dłoni może być to wstyd z powodu swojego pisma, braku umiejętności używania jakiegoś narzędzia, wykonywania czegoś w życiu. Często związane z pracą. Coś co zrobiliśmy lub nie chcieliśmy zrobić. Każdy palec ma swoje odrębne znaczenie. Przykładem jest kobieta, u której kurzajka na serdecznym palcu symbolizowała wstyd związany z małżeństwem. Palec, na którym znajdowała się obrączka, powiązany jest ze ślubem. Kciuk dodatkowo ma związek z oceną, pochwaleniem lub skrytykowaniem przez kogoś. Pojawienie się kurzajek zawsze łączy się z konkretną częścią ciała oraz chwilą, w jakiej uraz wystąpił. Kolejny przykład, tym razem dotyczący kurzajek na stopach: dziewczyna, u której się one pojawiły odczuwała wstyd za swojego złośliwego dziadka. Stopy symbolizują korzenie, przodków, w tym przypadku dziadka. Na podstawie miejsca, w którym kurzajka się pojawiła, należy szukać symbolicznych powiązań z przeżytym poczuciem wstydu.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę