Do leczenia chorób miażdżycowych, wieńcowych, martwicowych czy zawałów świetnie nadaje się terapia chelatowa przy użyciu EDTA. To procedura dość prosta, niewymagająca hospitalizacji, a jedynie wizyt w gabinecie lekarskim. Odwraca ona, lub – co najmniej – spowalnia rozwój arteriosklerozy i innych chorób degeneracyjnych związanych ze starzeniem się organizmu. Poza tym w znaczącym stopniu powoduje zmniejszenie innych dolegliwości; m.in. poprawia się przepływ krwi w zablokowanych tętnicach wieńcowych, domózgowych i obwodowych.

Zawały serca, wylewy, ból kończyn dolnych, martwica – tego wszystkiego można uniknąć poddając się właśnie terapii chelatowej. Zdarza się również, że po terapii znika, istniejąca wcześniej, potrzeba wykonania operacji by-passów czy angioplastyki. Publikowane wyniki badań dowodzą także, że chelatacja ma zastosowanie profilaktycznie przy zagreniu chorobami nowotworowymi. Korzystne działanie terapii chelatowej wyjaśnić można naukowo za pomocą wolnorodnikowej teorii chorób (wolne rodniki tlenu czynnikiem chorobotwórczym). Wiele opublikowanych badań naukowych dowodzi korzyści płynących z zastosowania tej terapii. Jej nieinwazyjna formuła jest zdecydowanie bezpieczniejsza i do tańsza niż zabieg chirurgiczny czy angioplastyka.

Terapia chelatowa jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla by-passów, angioplastyki i stentów, jest nadzieją dla osób ze zwapnieniem czy miażdżycą tętnic. Chelatacja ponadto wcale nie wyklucza zastosowania ww. procedur chirurgicznych, mogą być one stosowane równolegle niemniej często czyni je ona zbędnymi.

Wolne rodniki, tu niemal wszyscy uczeni są zgodni, że źródłem wielkiej ilości chorób z nowotworami na czele. Uważa się, że wolne rodniki tlenowe są paliwem napędzającym procesy zwyrodnieniowe. Są powodem przedwczesnego starzenia się tkanek i całego organizmu.

Terapia chelatowa EDTA przeprowadzana przez odpowiednio przeszkolonego lekarza, w połączeniu ze zdrowym stylem życia, odpowiednią dietą i suplementacją mineralno-witaminową, to opcja, która powinna zostać poważnie rozważona przez osoby cierpiące na chorobę wieńcową, choroby naczyń mózgowych, zaburzenia mózgowe z powodu niewydolności krążenia, uogólnioną arteriosklerozę i powiązane z tym dolegliwości, mogące prowadzić do inwalidztwa, miażdżycy i postępującej niewydolności fizycznej.

Skuteczność terapii chelatowej zależy od długości leczenia i stopnia zaawansowania choroby. Znaczącej poprawie ulega średnio stan około 85% pacjentów poddanych terapii chelatowej. Ponad 90% pacjentów odczuwało wyraźne efekty kuracji, a były one lepsze, jeżeli dodatkowo przykładali oni wagę do zdrowego stylu życia i unikali palenia tytoniu. Symptomy chorobowe zmniejszały się, poprawiało się ukrwienie narządów wewnętrznych, ilość niezbędnych lekarstw ulegała znacznemu ograniczeniu i – co najważniejsze – życie pacjentów stało się bardziej twórcze i radosne.

Czym dokładnie jest chelatacja? To wiązanie metali lub minerałów takich jak ołów, rtęć, żelazo, aluminium, wapń etc. Wiązane one są za pomocą substancji EDTA tworząc aminokwas łatwo odprowadzany z organizmu. Jest to proces naturalny i bezieczny. EDTA podawany jest za pomocą kroplówki z reguły w postaci 20-40 infuzji, w zależności od stanu pacjenta. Nie są to bolesne zabiegi.

Lekarze z dużym doświadczeniem w terapiach z udziałem chelatu obserwują ogromną poprawę u większości swoich pacjentów (ok. 80%). Duże wrażenie robi także cofanie się martwic i owrzodzeń martwicowych w przeciągu kilku tygodni. Podobnie z chorobą wieńcową. Mimo, iż nie ma naukowych dowodów, chelatacja wspomaga także walkę z zapaleniem stawów, chorobą Alzheimera, Parkinsona, łuszczycą, nadciśnieniem tętniczym, sklerodermą, chorobami nowotworowymi, a nawet depresją. Poprzez chelatcję następuje oczyszczanie i odblokowanie układu immunologicznego pacjenta, pobudzając jego naturalną odporność.

Więcej można usłyszeć w filmie: https://www.youtube.com/watch?v=Oujnp9gwJdA

 

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę