Parent: Różyczka

Napisane przez () , dnia

 

Już starożytni Rzymianie wykorzystywali kapustę w terapii chorób stawów i wątroby. Rosyjskie lecznictwo ludowe rekomendowało kapustę w przypadkach zaburzeń trawienia i chorób śledziony, a hindusi używali jej w procesie produkcji leczniczych wyciągów. Na dodatek współcześni naukowcy odkryli, że roślina ta posiada ogromne ilości składników mineralnych, a dzisiejsza medycyna ludowa poleca okłady z jej liści na rozmaite bóle. Przychylnie o niej wypowiadają się również dietetycy, z uwagi na jej właściwości oczyszczające organizm.

Żyjący w XIX wieku lekarz dr H. Blanc, pracownik francuskiego szpitala Romans w Drôme, wykorzystywał liście kapusty w procesach leczenia trudno gojących się ran pourazowych kończyn i wrzodów. Ale to nie koniec, ponieważ z pozytywnym skutkiem przeprowadzał eksperymenty z okładami z liści kapusty również przy zapaleniu skóry, gangrenie, różnego rodzaju skaleczeniach, zainfekowanych ranach, ukąszeniach, ospie, półpaścu i różyczce.

Dr Blanc był zdania, że przy zastosowaniu metod leczenia z wykorzystaniem kapusty, wyzdrowienie jest bardziej prawdopodobne niż w warunkach innych farmakologicznych przeciwśrodków. Dzieje się tak za sprawą soku ze zmiażdżonych liści, który wnika do skóry i eliminuje nie tylko skutki choroby, ale również jej przyczynę. Dr Blanc dowiódł, że tak cudownych właściwości w zakresie niwelowania przyczyn choroby nie ma żadne inne warzywo. Inni naukowcy potwierdzili, że jej liście skutecznie usuwają z organizmu tzw. trucizny chorobowe.

Kompresy ze świeżych, odpowiednio przygotowanych liści kapusty można ponadto stosować w różnego rodzaju ropnych zapaleniach, stłuczeniach, opryszczce, trądziku i bolesnych menstruacjach. Liście kapusty uśmierzają też bóle zębów i dolegliwości o charakterze reumatycznym. Niwelują wszelkie nerwobóle i migreny.

Co więcej, okłady są bardzo pomocne w łagodzeniu wszelkich wysypek oraz stanów zapalnych pojawiających się w trakcie trwania różyczki.

Okazuje się, że w celu zapobiegania wysypce skórnej, która jest jednym z głównych objawów różyczki, należy zainfekowane miejsca jak najczęściej przemywać świeżym sokiem z surowej kapusty. Wykonanie takiego soku polega na szatkowaniu na drobne cząstki jak najświeższej kapusty i następnie wyciskaniu w sokowirówce. Inna, powszechnie stosowana metoda polega na przygotowaniu kompresu.

Aby przygotować zbawienny kompres, należy zaopatrzyć się w kapustę. Po pierwsze, oderwijmy od niej duże, młode i jędrne liście o ciemnozielonym zabarwieniu. Dokładnie je opłuczmy i pozbądźmy się zbyt grubych ogonków i nerwów (liście w całości powinny być płaskie). Następnie połóżmy je na drewnianej deseczce i używając siły tłuczmy liście tłuczkiem do mięsa lub wałkiem do ciasta. Pamiętajmy, aby wałkować je jedynie od strony wewnętrznej (wklęsłej). Gdy już liście zrobią się miękkie i puszczą odrobinę soku, ogrzejmy je w gorącej, ale nie gotującej się wodzie. Ewentualnie można je podgrzać np. na kaloryferze lub na słońcu.

Tak przygotowane liście układajmy na chore miejsca, przykładając je ubitą stroną do ciała i związujmy lekko bandażem, aby nie hamować przepływu krwi. Dzięki temu, że liście ubito tylko od strony wewnętrznej, nie będą puszczać soku na zewnątrz. Taki opatrunek wykonajmy wieczorem i ściągnijmy dopiero rano. Wystarczy więc, że będziemy go zmieniać tylko raz na dobę. Po ściągnięciu bandaża liść powinien być suchy i delikatnie przyklejony do ciała.

Praktyka stosowania liści kapusty w terapii różnorodnych schorzeń, w tym różyczki, bardzo często potwierdza zdolność kapusty do uśmierzania bólu. Używając jej, bazujmy jednakże również na własnym rozsądku i doświadczeniach.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę