Tags: łza, zaczerwienienie oczu

Parent: Pozostałe

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

 

Powodów łzawienia oczu jest wiele. Co jednak, jeśli większość z nich została już wykluczona, nie dotyczy nas żadna alergia, a jednak oczy wciąż są szkliste? Problem dotyczyć może psychiki i choć wydaje się to nieprawdopodobne to coraz częściej mówi się o wpływie czynników psychicznych na rozwój chorób.

Nauką, którą zajmuje się tym już od dawna jest psychosomatyka. Połączenie psychiki z ciałem i traktowanie człowieka w sposób całościowy. W ten sam sposób, w jaki ból głowy powoduje pogorszenie nastroju, ból wewnętrzny będzie powodował dysfunkcję zewnętrzną. Połączenie emocji z ciałem widzimy wyraźnie w przypadku stresujących sytuacji. Pocenie się dłoni, przyspieszenie bicia serca i ból brzucha to główne objawy zdenerwowania.

Nowszą nauką jest Totalna Biologia. Według jej założeń choroby powstają poprzez brak umiejętności radzenia sobie z przeżytymi traumami i przede wszystkim brak uświadomienia sobie krzywdy, której się doświadczyło. Wiele psychicznych konfliktów to przyczyny problemów ze zdrowiem fizycznym. Takie opinie mają swoje uzasadnienie w gromadzeniu się emocji wewnątrz, kumulowaniu ich destrukcyjnej energii. To, co stłumione zawsze będzie szukało miejsca uwolnienia, dlatego też aby nie doprowadzić do rozładowania tej energii na poziomie psychicznym, bo spowodowałoby to śmierć, natura wypracowała system spychania tej energii na ciało. Tak powstaje choroba, która okazuje się być paradoksalnie najlepszym sposobem utrzymania nas przy życiu.

Co w takim razie ukrywa się za problemem łzawienia oczu? Jaka stłumiona emocja?

Oko łzawi, ponieważ pragnie usunąć z niego to, co wpadło. Dlatego zastanów się dokładnie po jakiej sytuacji pojawiły się łzy. Gdzie wtedy byłeś i co takiego mogłeś zobaczyć, że starasz się teraz usilnie wypchnąć to z pamięci. Totalna Biologia uważa ten problem za efekt zobaczenia tego, co się nie spodobało.

Można również założyć, że łzawienie oczu jest wynikiem chęci odwrócenia wzroku od rzeczy trudnych. To niechęć widzenia rzeczy takimi, jakimi one rzeczywiście są. Warto zadać sobie pytanie, na co przymykam oko i dlaczego to robię. Czego nie chcę widzieć, przed czym staram się uciec. Jakie obawy i lęki noszę wewnątrz.

To samoświadomość jest kluczem do cieszenia się zdrowiem. Zauważanie najmniejszych sygnałów, jakie chce nam przekazać ciało poprzez dolegliwości. Nie jedynie tuszowanie objawów, a walka z przyczyną. Ciało jest odbiciem wewnętrznych problemów.

 

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę