Wiosna i lato to najlepsze okresy na oczyszczanie organizmu.

Ja osobiście robię sobie kurację oczyszczająca co roku. Kiedyś jak kiepsko się odżywiałam to stale cierpiałam z powodu alergii. Miałam uczulenie na pyłki, proszki do prania, kosmetyki, niektóre pokarmy, roztocza i pewnie wiele innych rzeczy o których istnieniu sobie sprawy nie zdawałam.

Pewnego roku odezwało mi się praktycznie wszystko naraz. Męczyłam się tak dwa, może trzy lata. Potem wpadłam w środowisko osób bardzo o siebie dbających, które zakorzeniły we mnie dobre zwyczaje żywieniowe, czego przykładem mogą być kuracje oczyszczające.

Podczas oczyszczania organizmu z toksyn i innych produktów przemiany materii zawsze piję ogromną ilość wody i soków owocowych. Jest to absolutna podstawa wszelkich oczyszczeń organizmu. Wodę mam przy sobie non stop, a soki robię sobie zawsze rano świeże.

Jeżeli chcesz się oczyszczać wiosną, warto pić soki z marchwi, jabłek, buraka, selera, pietruszki- zużywać po prostu te warzywa i owoce, które jeszcze pozostały z poprzedniego roku i nie są mocno nafaszerowane chemią. Do takiego soku z reguły dodaję sok niesłodzony z żurawiny (można go dostać prawie w każdej aptece), cudownie zakwasza soki. Zakwaszenie soków jest dość pożądane gdy pijemy soki z dodatkiem buraka, burak jest mdląco słodki dlatego warto go złamać.

Z rana potrafię wypić ok 1 litr soków, czasem zabieram go także do biura.

Z reguły robię sobie:

500 ml soku z marchwi

500 ml soku z jabłka

100ml soku z buraka

50ml soku z żurawiny

Czasem dodaję troszkę pietruszki lub selera, ale niewielkie ilości ponieważ są w smaku dość ostre.

Co jeść podczas oczyszczania?

Najlepiej oczyszczać organizm jedząc produkty nieprzetworzone. Ja na oczyszczaniu jem bardzo dużo warzyw, a dokładnie zup warzywnych. Najwięcej spożywam produktów bulwiastych: ziemniaki, cukinie, ogórki, arbuzy, melony. Często także zupy robię w postaci kremów. Warzywa w tym okresie spożywam w większości przypadków na parze. Na parze potrafię robić nawet seler czy marchew- jem je po prostu z niewielką ilością soli i ziołami. Na parzę także gotuję ryby lub drób.

W okresach oczyszczania wyłączam czerwone mięso i ostre przyprawy. Unikam także kawy i herbaty, zastępując je ziołami.

Nie liczę kalorii przy oczyszczaniu, jem tak by nie być głodna. Dieta oczyszczająca wcale nie musi być uboga w kalorie i wcale nie musimy na niej chodzić głodni.

Nie zajadamy się jedynie słodyczami, smażonymi produktami czy jedzeniem w stylu fast food. W razie ochoty na coś słodkiego spożywam suszone owoce, można je kupić nawet w Rossmanie, więc nie ma problemu z ich dostępnością.

Jeżeli one Ci się znudzą, wrzuć sobie jabłko z cynamonem i rodzynkami do piekarnika. Świetnie smakuje z domowym dżemem.

Możesz także zrobić sobie zdrowe lody na bazie mrożonych jagód, bananów i np. mango/ jabłka etc.

Najważniejsze by zabrać ze sobą coś do biura i nie podjadać na mieście. Polecam do biura/ pracy wziąć sok, bądź domową zupkę lub sałakę. Ja brałam nawet oskrobane marchewki 🙂

Przy oczyszczaniu organizmu z toksyn można także pomóc sobie ziołami. Polecana tutaj jest:

– pokrzywa

-korzeń mniszka lekarskiego

-rumianek

Są także gotowe mieszanki oczyszczające, najlepiej je kupować w sprawdzonych sklepach zielarskich bądź sklepach ekologicznych.

Powiem szczerze, że odkąd zaczęłam stosować taką dietę oczyszczającą dwa razy, może trzy raz do roku przez okres około 1-3 tygodni zniknęły mi kompletnie alergie. Odpuściły już po pierwszych dwóch seriach oczyszczania. Czytałam, że niby alergie nie są powiązane z toksynami w organizmie, ale wydaje mi się, że są mocno powiązane z słabym układem immunologicznym, który po zastosowaniu takich diet oczyszczających po prostu mocno się wzmacnia i nie robi nam psikusów. Zwiększyła się także u mnie odporność na inne, zwykłe choroby,, organizm stał się mniej podatny na przeziębienia.

Reasumując:

-nie licz kalorii, ale spożywaj jedynie owoce i warzywa w postaci zup, sosów warzywnych, warzyw na parze, sałatek, pieczeni. Niech one tworzą 70% wszelkich spożywanych produktów;

-oprócz warzyw i owoców jedz kasze (jaglaną, gryczaną, quinoa), ryż- niech to stanowi 10-20% spożywanych produktów;

-jeżeli musisz jedz małe ilości mięsa, głównie ryb i drobiu gotowanego na parze;

-odstaw alkohol, kofeinę, teinę i pij zioła (rumianek, pokrzywa);

-odstaw lub ogranicz sól i cukier, także miody, słodziki etc.

-pij dużo wody i soków warzywnych i owocowych.

Stosuj powyższe zasady kilka razy do roku przez okres 1-3 tygodni.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę