Wiosna i lato to najlepsze okresy na oczyszczanie organizmu.

Ja osobiście robię sobie kurację oczyszczająca co roku. Kiedyś jak kiepsko się odżywiałam to stale cierpiałam z powodu alergii. Miałam uczulenie na pyłki, proszki do prania, kosmetyki, niektóre pokarmy, roztocza i pewnie wiele innych rzeczy o których istnieniu sobie sprawy nie zdawałam.

Pewnego roku odezwało mi się praktycznie wszystko naraz. Męczyłam się tak dwa, może trzy lata. Potem wpadłam w środowisko osób bardzo o siebie dbających, które zakorzeniły we mnie dobre zwyczaje żywieniowe, czego przykładem mogą być kuracje oczyszczające.

Podczas oczyszczania organizmu z toksyn i innych produktów przemiany materii zawsze piję ogromną ilość wody i soków owocowych. Jest to absolutna podstawa wszelkich oczyszczeń organizmu. Wodę mam przy sobie non stop, a soki robię sobie zawsze rano świeże.

Jeżeli chcesz się oczyszczać wiosną, warto pić soki z marchwi, jabłek, buraka, selera, pietruszki- zużywać po prostu te warzywa i owoce, które jeszcze pozostały z poprzedniego roku i nie są mocno nafaszerowane chemią. Do takiego soku z reguły dodaję sok niesłodzony z żurawiny (można go dostać prawie w każdej aptece), cudownie zakwasza soki. Zakwaszenie soków jest dość pożądane gdy pijemy soki z dodatkiem buraka, burak jest mdląco słodki dlatego warto go złamać.

Z rana potrafię wypić ok 1 litr soków, czasem zabieram go także do biura.

Z reguły robię sobie:

500 ml soku z marchwi

500 ml soku z jabłka

100ml soku z buraka

50ml soku z żurawiny

Czasem dodaję troszkę pietruszki lub selera, ale niewielkie ilości ponieważ są w smaku dość ostre.

Co jeść podczas oczyszczania?

Najlepiej oczyszczać organizm jedząc produkty nieprzetworzone. Ja na oczyszczaniu jem bardzo dużo warzyw, a dokładnie zup warzywnych. Najwięcej spożywam produktów bulwiastych: ziemniaki, cukinie, ogórki, arbuzy, melony. Często także zupy robię w postaci kremów. Warzywa w tym okresie spożywam w większości przypadków na parze. Na parze potrafię robić nawet seler czy marchew- jem je po prostu z niewielką ilością soli i ziołami. Na parzę także gotuję ryby lub drób.

W okresach oczyszczania wyłączam czerwone mięso i ostre przyprawy. Unikam także kawy i herbaty, zastępując je ziołami.

Nie liczę kalorii przy oczyszczaniu, jem tak by nie być głodna. Dieta oczyszczająca wcale nie musi być uboga w kalorie i wcale nie musimy na niej chodzić głodni.

Nie zajadamy się jedynie słodyczami, smażonymi produktami czy jedzeniem w stylu fast food. W razie ochoty na coś słodkiego spożywam suszone owoce, można je kupić nawet w Rossmanie, więc nie ma problemu z ich dostępnością.

Jeżeli one Ci się znudzą, wrzuć sobie jabłko z cynamonem i rodzynkami do piekarnika. Świetnie smakuje z domowym dżemem.

Możesz także zrobić sobie zdrowe lody na bazie mrożonych jagód, bananów i np. mango/ jabłka etc.

Najważniejsze by zabrać ze sobą coś do biura i nie podjadać na mieście. Polecam do biura/ pracy wziąć sok, bądź domową zupkę lub sałakę. Ja brałam nawet oskrobane marchewki 🙂

Przy oczyszczaniu organizmu z toksyn można także pomóc sobie ziołami. Polecana tutaj jest:

– pokrzywa

-korzeń mniszka lekarskiego

-rumianek

Są także gotowe mieszanki oczyszczające, najlepiej je kupować w sprawdzonych sklepach zielarskich bądź sklepach ekologicznych.

Powiem szczerze, że odkąd zaczęłam stosować taką dietę oczyszczającą dwa razy, może trzy raz do roku przez okres około 1-3 tygodni zniknęły mi kompletnie alergie. Odpuściły już po pierwszych dwóch seriach oczyszczania. Czytałam, że niby alergie nie są powiązane z toksynami w organizmie, ale wydaje mi się, że są mocno powiązane z słabym układem immunologicznym, który po zastosowaniu takich diet oczyszczających po prostu mocno się wzmacnia i nie robi nam psikusów. Zwiększyła się także u mnie odporność na inne, zwykłe choroby,, organizm stał się mniej podatny na przeziębienia.

Reasumując:

-nie licz kalorii, ale spożywaj jedynie owoce i warzywa w postaci zup, sosów warzywnych, warzyw na parze, sałatek, pieczeni. Niech one tworzą 70% wszelkich spożywanych produktów;

-oprócz warzyw i owoców jedz kasze (jaglaną, gryczaną, quinoa), ryż- niech to stanowi 10-20% spożywanych produktów;

-jeżeli musisz jedz małe ilości mięsa, głównie ryb i drobiu gotowanego na parze;

-odstaw alkohol, kofeinę, teinę i pij zioła (rumianek, pokrzywa);

-odstaw lub ogranicz sól i cukier, także miody, słodziki etc.

-pij dużo wody i soków warzywnych i owocowych.

Stosuj powyższe zasady kilka razy do roku przez okres 1-3 tygodni.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.