Kiedy chorują nasze ciała, rozwiązania problemu szukamy w nich samych. Okazuje się jednak, że należałoby zajrzeć w głąb psychiki, by odzyskać odpowiedź na pytanie, dlaczego w zasadzie zachorowaliśmy i jednocześnie jak chorobę pokonać.

Taki pogląd kreuje psychosomatyka, która jest połączeniem psychiki i ciała, traktowaniem go w sposób całościowy. Bada sposób oddziaływania naszych myśli i emocji na stan zdrowia fizycznego. O tym, że stres działa na nas destrukcyjnie wiemy doskonale, bo przecież niejednokrotnie przed ważnym spotkaniem bolał nas brzuch, bo w momencie silniejszych przeżyć nie mogliśmy zasnąć. Podobny mechanizm sprawia, że chorujemy – problemy w pracy i negatywne myśli przenosimy na ciała, powodując przykre dolegliwości.

Totalna Biologia zakłada, że przerzucamy na poziom fizyczny wszystkie swoje traumy. Choroba nie jest błędem, a najlepszym rozwiązaniem dla organizmu. To jedyny sposób odzyskania utraconej przez silne emocje równowagi i spokoju. Mowa o skrywanych głęboko konfliktach, które należy z siebie wydobyć, by na nowo cieszyć się zdrowiem.

Takie spojrzenie na chorobę nadaje jej charakteru informacyjnego. Ostrzega przed niebezpieczeństwem, skłania do refleksji i zadbania o siebie samego. W dzisiejszych czasach często nie mamy czasu na to, by zadać sobie pytanie, czego właściwie potrzebujemy i co tak naprawdę czujemy. W przypadku niedokrwistości, inaczej anemii, warto zastanowić się co mówi o duszy słabość ciała.

Kierując się przekonaniami Totalnej Biologii, niedokrwistość jest wynikiem problemów w życiu rodzinnym – brakiem miłości i jedności. To brak przepływu bliskości wśród członków rodziny, zainteresowania sobą nawzajem i odpowiedniego kontaktu. Istnieją także tezy, według których to wynik konfliktu związanego z dominacją płci męskiej lub niedobór żelaza, jaki zdarza się w fazie zdrowienia po rozwiązaniu konfliktu, bardzo silnego obniżenia własnej wartości. Warto zadać sobie pytanie, czy nasze życie rodzinne jest dla nas satysfakcjonujące? Czy odczuwamy wystarczającą ilość ciepła od naszych bliskich?

Warto zastanowić się również nad tym:

– Czemu uzależniam swoją osobę od innych?

– Czemu tracę radość z życia? Skąd we mnie tyle apatii?

– Czego tak naprawdę potrzebuję?

– Czy pozwalam sobie na realizację dziecięcych marzeń?

– Jakie „ale” wciąż blokuje mnie przed życiem?

– Czego się boję?

Chorzy na anemię to również bardzo często osoby, które mają poczucie bycia nie dość dobrym. Stąd również skłonienie do zastanowienia, czy umiemy doceniać siebie i to, co robimy.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę