Nie od dzisiaj wiadomo, że psychika może mieć zbawienny, jak i niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Obszarem tym zajmuje się psychosomatyka, która bada zależności naszych stanów psychicznych i naszego cielesnego dobrostanu. Jednak jak się okazuje, patomechanizm nie zakłada jedynie wpływu ogólnego stresu na obniżenie wydajności układu immunologicznego. Podstawą różnych naszych dolegliwości fizycznych są konflikty, które w sposób symboliczny odbijają się na naszym zdrowiu. Co więcej, totalna biologia zakłada ich dziedziczność i pomimo, że nigdy nie zaistniało w naszym życiu żadne traumatyczne zdarzenie, chorujemy z powodu nierozwiązanych konfliktów naszych rodziców i dziadków. Proces leczenia odbywa się w ten sposób, że musimy uświadomić sobie nieświadomy konflikt, który stanowi sedno naszej choroby. Odbywa się to zazwyczaj przy pomocy terapeuty, gdyż wydobywanie wypartych treści zawsze spotyka się z naszym oporem.

Reumatoidalne zapalenie stawów jest dość ciężkim do wyleczenia przypadkiem ujmując perspektywę totalnej biologii. Problem stanowi błędne koło, którego nie wytłumaczę nie mówiąc wcześniej o fazach zdrowienia i samego sporu. Poczynając od nagłego, gwałtownego zdarzenia, które jest powodem zaistnienia sporu psychicznego, czeka nas droga przez trzy fazy rozwiązywania go. Same objawy chorobowe mają miejsce w fazie zdrowienia. Jest to czas, gdy uświadomiliśmy sobie jaka sprawa leżała nam na sercu i przyznaliśmy się przed sobą, że mamy problem, z którym nie dawaliśmy sobie sami rady. Następnie symptomy choroby mogą się nawracać, co ma miejsce w kryzysie epileptycznym. Jest to jednak, tylko chwilowy nawrót, który świadczy o tym, że przechodzimy do kolejnych etapów radzenia sobie z problemem. Kolejna jest faza zdrowienia B, gdzie dochodzi do regeneracji naszego systemu psychicznego. Choroby stawów są powiązane z konfliktem dotyczącym naszego poczucia własnej wartości i bezsilności wobec swojego rozwoju. Ważne jest funkcja dotkniętego miejsca, co powinniśmy także rozważyć. Tutaj pojawia się wyżej wspomniana przeze mnie trudność. W momencie pierwszej fazy, gdzie dokucza nam ból stawów, świadczy o rozwiązanym przez nas konflikcie poczucia niższości. W chwili jednak, gdy pojawia się reumatoidalne zapalenie stawów, które nas ogranicza w aspekcie fizycznym rodzi kolejny konflikt związany z poczuciem wartości lub sprawia, że powracamy do poprzedniego. Jako że jest to choroba autoimmunologiczna, organizm uszkadza własne komórki, chce się pozbyć tkanki, która jest według niego ograniczająca i powoduje poczucie bezsilności. Jeżeli ten problem cię dotyczy warto, abyś przemyślał kilka kwestii:

– Czemu chcę być tak perfekcyjny we wszystkim co robię?

– Czy mam poczucie bycia w tyle?

– Dlaczego nie chce dopuścić do tego, aby ktoś odkrył to co naprawdę czuję?

– Czy są jakieś emocje, których nie chce do siebie dopuścić?

– Czy potrafię sobie wybaczyć moje niedoskonałości?

– Czy doceniam to, co robię?

– Czy mam satysfakcję z rzeczy, które robię na co dzień?

Każdy z nas ma wady i zalety, słabe strony i talenty. Niezależnie od tego, jakbyśmy się starali nie będziemy doskonali w każdej dziedzinie. Na świecie jest wiele rzeczy, wiele zawodów, dla których jesteśmy stworzeni, jednak nigdy ich nawet nie spróbujemy przez dławiącą nas ambicję lub strach. Nie ma chyba na świecie osoby, która by choć przez chwile w siebie nie zwątpiła. Trzeba jednak pamiętać, że nasza wola jest najważniejsza, kiedy chcemy dokonywać cudów, ale także codziennych rzeczy, które sprawiają nam satysfakcje i przyjemność.

 

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę