Tags: naturalne leczenie opryszczki

Parent: Opryszczka

Napisane przez (Oliwia) , dnia

 

Psychika jest fundamentem funkcjonowania człowieka. Przechodzą przez nie wszystkie przeżyte chwile, zarówno te przyjemne, jak i negatywne – złość, smutek, lęk. Okazuje się, że stan zdrowia psychicznego wpływa na ciało fizyczne. Przenosi na nie każdą z emocji.

Psychosomatyka bada wpływ czynników psychicznych na organizm człowieka. Wychodzi z założenia, iż jedno z drugim tworzy całość, która zawsze dążyć będzie do zachowania między nimi harmonii. Według znanego powiedzenia „w zdrowym ciele – zdrowy duch”, powiedzieć można także, że chore ciało to przejaw chorej duszy. Po pierwsze negatywne emocje osłabiają układ immunologiczny. Po drugie każde napięcie jest wysiłkiem dla organizmu, podwyższony poziom adrenaliny symbolizuje wieczną walkę z niebezpieczeństwem, stawia ciało w stan gotowości, co objawia się po długim czasie występowania zmęczeniem.

Podobne spojrzenie na choroby ma Totalna Biologia. Za ich źródło uważa przeżyte w przeszłości traumy, które stały się dla człowieka zbyt ciężkie, by móc sobie z nimi poradzić na poziomie świadomości. Zepchnięcie tego balastu na ciało fizyczne objawia się w postaci chorób. Jest to jednocześnie sposób ratowania przed zagrożeniem życia, bo na tyle niebezpieczne są destrukcyjne emocje, to także sposób zwrócenia uwagi na to, co dzieje się wewnątrz. Problem uzewnętrznia się, pragnąc być zauważonym.

Jakie konflikty wewnętrzne kryją się za opryszczką?

Opryszczka jest często wyrazem braku możliwości uczynienia czegoś, czego się pragnie. W przypadku ust pragnie się pocałunku, którego nie da się otrzymać. To konflikty typu – „chcę kogoś pocałować, lecz nie mogę”. Występuje w fazie zdrowienia po konfliktach, gdy o swoje pragnienia błagało się. O pocałunek, o miłość. Kiedy pojawia się w obrębie miejsc intymnych to dotyczy błagania o stosunek seksualny. Przykładem będzie relacja z partnerem, który nie spełnia oczekiwań partnerki, nie daje jej tego, czego ona chce.

Z racji tego, że opryszczka jest problemem naskórka, dotyczy także konfliktów rozłąki. Opryszczka związana jest z „odrażającą rozłąką”. Dzieje się tak, gdy ktoś wypowiada odrażające słowa, czy ma miejsce jakaś obrzydliwa rozmowa. Do opryszczki dochodzi w momencie zdrowienia z tego konfliktu. W fazie jego trwania tworzą się ubytki, które dopiero po zakończeniu zostają wypełnione i pojawia się dolegliwość.

By lepiej przyjrzeć się przyczynom opryszczki w swoim przypadku, przydatne okazać się mogą poniższe pytania:

– O co musiałem/musiałam w życiu prosić?

– Czego mi brakowało?

– Jak układają się moje relacje z partnerem?

– Czy czuję się wystarczająco kochany/kochana?

– Czy jestem zadowolony/zadowolona z mojego życia seksualnego?

– Jaka rozmowa z przeszłości budzi jednocześnie wstyd, odrazę, obrzydzenie?

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę