Tags: Historia użytkownika, nowotwór jelita, rak jelita

Parent: Choroby nowotworowe

Napisane przez (Henryk) , dnia

 

Opisywanie tej historii jest dla mnie trudne. W tamtym roku zmarła moja żona chora na raka jelita.

Zmagaliśmy się z jej chorobą parę lat, co było dla niej i dla całej rodziny straszną męczarnią,a jej odejście bardzo wszyscy przeżyliśmy.

Objawy raka jelita są okropne. Nowotwór jelita zwykle objawia się po 40 roku życia i występuje bardzo często zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Charakteryzują się przeważnie bólami brzucha, wzdęciami, krwawieniami za czym idzie z reguły obecność krwi w stolcu. Zdarza się jednak, że rak jelita objawy ma mniej specyficzne bądź w ogóle nie występują. Moja żona najpierw zaniepokoiła się biegunkami naprzemiennymi z zaparciami, myślała, że rozregulował się jej organizm, dlatego stosowała suplementy oraz błonnik w dużej ilości na zmianę z gorzką czekoladą. Oczywiście to była tylko doraźna pomoc i kompletnie nie skuteczna.

Leczenie raka jelita opiera się głównie na usunięciu guza oraz tradycyjnie stosowana jest chemioterapia i radioterapia. Oczywiście pacjenci tez na własną rękę często stosują leczenie naturalne raka jelita. Moja żona zaczęła stosować głównie zioła i suplementy, które usuwają toksyny i odtruwają jelita. Świetna do tego celu jest terapia Gersona. Stosowała także dietę opartą na niskiej ilości tłuszczów i małej ilości mięsa, chcąc w ten sposób wzmocnić swój układ immunologiczny osłabiony chorobą. Super jest także sok z brzozy. Warto odstawić z diety także cukier, powoduje on zagrzybienia w organizmie i spadki energii. Cukier dostarczała do organizmu tylko w formie świeżo wyciśniętych soków owocowych. Całe te kuracje są bardzo sensowne, jednak w przypadku żony było już za późno by te metody pomogły. Bardzo rozczarowałem się także postawą lekarzy dlatego postanowiłem napisać tutaj o wszystkim co może przydać się osobie chorej na raka. Czuję się dziwnie zobowiązany by propagować to, co niestety nie omawiane jest w gabinetach lekarskich. Ogólnie choroba, która dotyka nasz organizm jest oznaką braku równowagi, nie ważne czy jest to zapalenie oka, angina, wysypka czy nowotwór. Wszystkie te choroby są efektem braku równowagi nad którą trzeba się zastanowić. To „zastanowienie się nad brakiem równowagi” rzadko jest praktykowane. Powodów jest wiele, a głównymi są pośpiech i życie w stresie oraz pieniądze. Nie chcę tutaj obwiniać lekarzy, ponieważ największa wina jest w nas samych. Sami chcemy szybkich efektów, najlepiej najniższym kosztem. Dlatego idąc do lekarza bierzemy silniejsze leki, ponieważ za dwa dni już chcemy być w pełni sprawni w pracy. Nie niepokoi nas, że chorujemy na grypę, ponieważ przyjęliśmy to za naturalne. Podobnie naturalne dla nas już są trudności z zasypianiem, podwyższony cukier, czy zadyszka po wejściu na drugie piętro. Z resztą, kto ma nas uświadamiać, że to jest złe podejście? Przemysł farmakologiczny? Rząd?

Ale wróćmy tematu. Jakie więc powinno być leczenie raka jelita?

1. Przede wszystkim dotleniać powinniśmy organizm i go oczyszczać.

Układ pokarmowy jest najmocniej przeciążonym układem w organizmie człowieka. Mówiąc wprost jemy za dużo i na dodatek jest to kiepskie jedzenie. Pijmy duże ilości wody, warto z rana zaczynam od przynajmniej 1 szklanki przegotowanej ciepłej wody. Ja bardzo uświadomiłem się szukając informacji jak pomóc żonie w chorobie nowotworowej i od tamtej pory piję 0,5 litra ciepłej wody codziennie rano. Odrzuciłam także kawę i herbatę, choć było mi bardzo ciężko. Najpierw przestawiłem się na kawę zbożową, a z biegiem czasu kawę zbożową także odstawiłem. Ruch to nasz sprzymierzeniec, myślę, że tego tematu nie muszę nikomu uświadamiać.

2. Ograniczmy ten cholerny stres!

Stresujemy się wszystkim i wszędzie. Codziennie się gdzieś spieszymy, a tak naprawdę coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem i tv, więc skąd ten brak czasu? Po prostu kiepsko czasem dysponujemy! Gonimy za lepszym życiem, a tak naprawdę częściej chorujemy na depresję i mniej z tego życia jesteśmy zadowoleni. Zwolnijmy! Krzyczę to także w swoją stronę, bo także mam z tym problem. To właśnie ten pęd, stres, napięcie, pesymizm jest między innymi przyczyną naszych chorób.

3.Cukier i sól.

Poco tak naprawdę nam cukier i sól. Kiedyś nie było takich dobrodziejstw, a sól jedynie była używana kiedy była konieczna (np. do konserwacji pożywienia) teraz jest w każdym produkcie i to w ogromnych ilościach, cukier podobnie. Są to substancje celowo dodawane przez producentów ponieważ podkręcają smak produktów. Mało kto się zastanawia jakie to ma konsekwencje.

Cukier tylko osłabia nasz układ immunologiczny, wypłukuje selen, magnez, wapń z organizmu. Czy wiecie, że cukier osłabia działanie leukocytów, które odpowiedzialne są właśnie za obronę naszego organizmu m.in. przed nowotworami jelita? Gdy nie spożywamy w ogóle rafinowanego cukru nasz jeden leukocyt może zlikwidować aż 14 komórek nowotworowych oraz wirusów. Wraz ze spożyciem cukru możliwości leukocytów drastycznie spadają. Spożycie 24 łyżeczek cukru całkowicie dezorganizuje leukocyty.

4.Nadmierne spożycie białka.

Wzrost spożycia białka zwierzęcego ewidentnie znajduje odzwierciedlenie w zwiększonej zachorowalności na raka jelita. Szczególnie niebezpieczne jest mięso wieprzowe, wołowe oraz jajka. Białko także dezorientuje leukocyty, które stoją na straży naszego organizmu.

Myślę, że to co opisałem to taka podstawa w walce z nowotworami. Niestety często będąc już chorym jest za późno by cofnąć pewne procesy, dlatego tak ważna jest dbanie o zdrowie całe życie.

Mojej żony już nikt mi nie zwróci, ale strasznie żałuję, że tak małą wiedzę mieliśmy wcześniej, pewnie spokojnie moglibyśmy zapobiec tej tragedii. Wierzę w to, że rak jelita jest uleczalny, ale wszystko uzależnione jest od stadium choroby.

Mam nadzieję, że komuś pomoże mój wpis i uświadomi, że zdrowie to najcenniejsza rzecz na świecie i warto się zatrzymać w tym zabieganym świecie i zrobić coś dla siebie- dla ciała i dla ducha, i nie mówię tu o wieczorze przed telewizorem 🙂

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę