Nadeszła pora na moją historię leczenia, jak macie jeszcze jakieś podpowiedzi czy pytania to piszcie w komentarzach, albo na priv, na pewno na wszystko odpowiem 🙂

Mam Reumatoidalne zapalenie stawów. Choruję od dzieciństwa, zawsze narzekałam na bóle mięśni i stawów. Póki co w końcu nie jestem na lekach, udało mi się to osiągnąć dzięki wielu działaniom, wbrew pozorom dość prostym. Zacznijmy od początku.

Na reumatyzmzaczęłam chorować gdy miałam może dwa latka, w ciągu całego leczenia wymieniono mi oba stawy biodrowe, przez co miałam też problem ze swobodnym poruszaniem. Ogólnie przeszłam w sowim życiu już 8 operacji powiązanych z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Objechałam całą Polskę szukając specjalistów, czasem nawet mocno ryzykowałam stosując różne metody, czego się człowiek nie chwytał by poprawić zdrowie…

W dzieciństwie zaczęło się od opuchnięć stawów, jednak nie postawiono mi konkretnej diagnozy mimo biegania po lekarzach. Diagnoza nastąpiła około 5 lat później. Łącznie przez 25 lat borykałam się z ogromnym bólem, operacjami (przede wszystkim kolana i bioder), ale także i uzależniona byłam od rehabilitacji, masaży, codziennych ćwiczeń by przywrócić do normy pracę bioder i kolan, ponieważ był nawet taki okres, że chodziłam o kulach.

Niemniej jednak jestem dumna, że teraz chodzę o własnych siłach i bez kul, nie biorąc żadnych leków. Jak tego dokonałam?

Trafiłam do jednego lekarza w Warszawie, a dokładnie do dietetyka. Cała wizyta trwała około godziny, a ja na niej dowiedziałam się co muszę natychmiast wyeliminować z diety.

Reumatoidalne zapalenie stawów- dieta

Eliminujemy:

wszelkie warzywa psiankowate (pomidory, bakłażany, paprykę, ziemniaki)

nabiał, w szczególności ten tłusty

cukier

margaryny

mięso, w szczególności te przetworzone, oraz wołowinę

kukurydzę, słonecznik,

ryż, owies, pszenicę

Stawiamy na to by odkwasić, odgrzybić i oczyścić organizm, a po powyższych produktach głównie doskwiera ból stawów!

A więc co jeść przy reumatoidalnym zapaleniu stawów:

-owoce morza oraz tłuste ryby (np. łosoś, śledź, makrela, sardynki)

-warzywa (oprócz tych pisankowatych i innych wymienionych powyżej)

-owoce (ostrożnie z tymi bardzo słodkimi gdyż chcemy oczyścić swój organizm)

-przyprawy i zioła (imbir, kurkuma, goździki, anyż) ponieważ zmniejszają ból i działają przeciwzapalnie.

Po zrobieniu badań krwi w końcu OB mam świetne już od roku, już po paru tygodniach diety czułam się rewelacyjnie!

Warto leczenie wspomóc suplementacją uzupełniając niedobory np. selenu, wit. D, wit. B12, ja stosowałam również wit. C oraz zioła, które pomogły mi odgrzybić i oczyścić organizm, np. zamiast herbaty zaczęłam pić czystek i lapacho.

Trzymam kciuki za chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, przyczyny tej choroby mocno powiązane są przecież z niewłaściwie działającym układem immunologicznym, dlatego warto zwrócić uwagę na odżywianie. Widziałam, że na serwisie jest protokół autoimmunologiczny, też jest godny uwagi, aczkolwiek ja mięsa nie spożywam i jakoś ciężko by mi było wprowadzić już taką zmianę 🙂

Dzielcie się swoimi historiami leczenia! Do usłyszenia 🙂

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę