Tags: astma, imbir

Parent: Astma oskrzelowa

Napisane przez () , dnia

Astma jest chorobą przewlekłą i nieuleczalną. Jednak dzięki wczesnej i prawidłowej diagnozie oraz ustawieniu odpowiedniego leczenia nie przeszkadza w prowadzeniu normalnego trybu życia.

Okazuje się, że nie tylko farmaceutyki mogą odegrać istotną rolę w terapii astmatyków. Ogólnie dostępne leki na astmę, które rozszerzają oskrzela, są skuteczne, gdyż rozluźniają mięśnie gładkie dróg oddechowych.

Udowodniono, że powszechnie wykorzystywana i ceniona w kuchni pikantna przyprawa korzenna, jaką jest imbir, może pomóc osobom chorym na astmę. Zespół dr Elizabeth Townsend z Columbia University wykazał, że oczyszczone składniki imbirumogą ułatwić astmatykom oddychanie. W trakcie badań odkryto, że imbir może współdziałać z lekami przeciw astmie i skutecznie rozluźniać mięśnie układu oddechowego.

Naukowcy pobrali próbki tkanki mięśniowej z górnych dróg oddechowych, by następnie poddać je działaniu czynników, które powodują zwężenie oskrzeli. W kolejnym etapie doświadczenia próbki traktowano kolejno: mieszaniną izoproterenolu (lekwykorzystywany w leczeniu astmy) z jedną z trzech substancji będących składnikiem imbiru (6-gingerol, 8-gingerol lub 6-shogaol) oraz izoproterenolem w czystej postaci. Po dokonaniu oceny stopnia rozluźnienia mięśni okazało się, że połączenie imbiru z substancją 6-shogaol jest najskuteczniejsze. Ostatecznie odkryto, że składniki imbiru hamują aktywność enzymu PDE4D znajdującego się w tkance płucnej i hamującego rozkurcz mięśni gładkich, co w konsekwencji zmniejsza stan zapalny.

Każda osoba borykająca się z dokuczliwą chorobą, jaką z pewnością jest astma, powinna skorzystać z leczniczych właściwości imbiru i włączyć tę przyprawę do swojej codziennej diety. Imbir kosztuje niewiele, a może bardzo pomóc.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę