Siemię lniane to produkt roślinny, którego oryginalna, nie spolszczona wersja brzmi: semen lini. Był on znany już 6 tysięcy lat p.n.e. Jednak do dzisiaj przez większość osób pozostaje nie do końca doceniony. A szkoda, bowiem posiada szereg właściwości, nie tylko odżywczych, lecz także leczniczych. Siemię lniane swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza wyjątkowemu składowi nasion lnu zwyczajnego, które zawierają dużą ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Zawiera też m.in:

  • kwas foliowy,
  • żelazo,
  • kwas tłuszczowy omega- 6,
  • witaminę E,
  • lecytynę,
  • cynk,
  • błonnik.

Siemię lniane wspomaga walkę ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu, upośledza wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym, wykazuje właściwości przeciwmiażdżycowe, przeciwnowotworowe, przeciwzapalne. Dodatkowo wykazano, że poprawia nastrój.

Siemię lniane stanowi przedmiot wielu badań. W 1996 roku odbyło się Ogólnopolskie Sympozjum nt. Medycyny Naturalnej, podczas którego m.in. podjęto temat właśnie omawianego produktu. Pozytywny wpływ siemienia lnianego został omówiony przez Marka Gułajskiego ze Szkoły Zdrowego Życia w Poznaniu oraz prof. Paulina Moszczyńskiego z Międzynarodowego Instytutu Medycyny Uniwersalistycznej w Warszawie.

Regularnie spożywane malutkie, srebrzyste nasionka leczniczej rośliny, którą jest właśnie siemię lniane, okazuje się być sprzymierzeńcem w walce z wrzodami żołądka oraz dwunastnicy. Zawarte w nasionach śluzy powlekają błony śluzowe przełyku, żołądka i częściowo dwunastnicy, chroniąc je przed agresywnym kwasem solnym i zmniejszając odczyny zapalne . Siemię lniane nie zastępuje oczywiście medykamentów, które są podstawą w leczeniu dolegliwości, ale bez wątpienia są zalecanym uzupełnieniem terapii.

Kojące działanie siemienia lnianego przy chorobie wrzodowej potwierdzają i polecają jego zastosowanie osoby borykające się z tym uciążliwym schorzeniem. Pozytywna opinia tego produktu jest chyba najlepszą rekomendacją do wypróbowania siemienia lnianego. Dodatkową zaletą siemienia jest jego niska cena i to, że jestłatwo dostępny oraz nietrudny w przygotowaniu.

Wystarczy łyżkę siemienia lnianego zalać szklanką wrzątku i odstawić pod przykryciem na 15 minut. Gotowy napar pić rano i wieczorem. Na problemy z wrzodami żołądka czy nadżerką taki napój zaleca się pić z samego rana, na czczo.

Innym sposobem jest też samodzielne zmielenie ziaren i następnie zalanie gorącą wodą- spożywanie napoju dwa razy na dzień. Smak nie każdemu może przypaść do gustu, to też dla polepszenia można dodać odrobinę kropli miętowych. Jeśli już zaopatrzymy się w mało doceniane, mielone siemię lniane, pamiętajmy, aby nie trzymać produktu w otwartym opakowaniu- najlepiej przesypać do słoika lub innego szczelnego naczynia. Siemię ma krótki termin ważności, na to też zwracajmy uwagę. Produkt najlepiej wybierać w sprawdzonych sklepach ze zdrową żywnością.

Co więcej, produkt ten można nie tylko pić, ale i jeść. Wiele osób stosuje też siemię lniane (koniecznie świeżo zmielone) do codziennych potraw. Można je dodawać do sałatek, deserów, jogurtów sosówczy potraw. Istotne jest to, aby tego produktu roślinnego nie spożywać w postaci całych ziarenek, ponieważ skutkiem może być zablokowanie przewodu pokarmowego.

Pozytywne efekty działania siemienia lnianego można zauważyć już po kilku dniach kuracji.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę