Na RZS, czyli reumatoidalne zapalenie stawów, stosowanie naturalnych związków przeciwzapalnych jest jak najbardziej uzasadnione, bowiem jest to przewlekła choroba zapalna, atakująca stawy i inne narządy.

Sok z brzozy, staropolska nazwa to oskoła, zawiera właśnie luteolinę

i kwercetynę (flawonoidy), cechujące się właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwreumatycznymi oraz wzmacniającymi system odpornościowy. Naukowcy dowiedli, że związki te wpływają hamująco na enzym TBK1, odpowiedzialny za powstawanie stanu zapalnego w organizmie.

Już medycyna ludowa ceniła jego niezwykłe właściwości. Zawiera wiele ważnych substancji dla naszego zdrowia: kwas cytrynowy i jabłkowy, magnez, żelazo, potas, fosfor, wapń i miedz. Również aminokwasy, witaminy z grupy B, kwas askorbinowy (witamina C), związki żywiczne, polifenole, garbniki czy glikozydy. Istna woda życia!

Przy takim bogactwie wewnętrznym nie dziwi jego ogromnie pozytywny i leczniczy wpływ na nasze ciało. Stosowany w chorobach nerek, całego układu moczowego, przy kamicy nerkowej i anemii. Wzmacnia i uodparnia organizm na różne infekcje. Reguluje trawienie oraz działa moczopędnie. Ma właściwości energetyzujące, tonizujące i odżywcze.

Pozyskujemy go wiosną gdy drzewa brzozy, po zimie kierują soki ku młodym pąkom. Należy w pniu nawiercić otwór o głębokości około 4cm, do niego włożyć rurkę a jej drugą stronę umieścić w pojemniku, do którego będzie spływał sok. Po dwóch dniach powinniśmy mieć ok. 3 litry płynu. W miejsce otworu wbijamy kołeczek.

 

Sok ma delikatny, lekko słodkawy smak. Najwięcej właściwości dostarcza wypity bezpośrednio po ściągnięciu. W lodówce może być przechowywany maksymalnie do 4 dni. Ze względu na swe bogactwo wewnętrzne, sok z brzozy nie toleruje wysokich temperatur, dlatego należy go chronić przed słońcem oraz nie podgrzewać.

 

 

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę