Leczenie trądziku może być bardzo skomplikowane. Trądzik to objaw zaburzenia w organizmie, a zaburzenie może być związane z wieloma czynnikami- hormonalnymi, alergicznymi, etc. Do tego ważnym czynnikiem powodującym trądzik jest często nieodpowiednia dieta. Nigdy nie miałam problemów z trądzikiem ani pryszczami,ale mam wiele koleżanek, które męczą się z tym problemem, dlatego z chęcią Wam podpowiem co warto zastosować.

 

Przy trądziku warto także (a w sumie przede wszystkim) wziąć pod uwagę post Daniela, czyli dietę owocowo- warzywną, która ma na celu oczyszczenie organizmu oraz przywrócenie mu homeostazy. Na diecie przez okres paru tygodni dziennie spożywa się 800 kcal które składają się z samych warzyw i owoców, poprzez ten zabieg włącza się tzw. oczyszczanie wewnętrzne, a organizm spala zapasy w organizmie i wydala toksyny. Przy trądziku to posunięcie może okazać się bardzo trafne, ponieważ nie działa na skutek, ale na powód- problemy z trądzikiem, pryszczami najczęściej są odpowiedzią na złą dietę.

Z „babcinych” sposobów można wymienić kurację cebulą, którą można stosować łącznie z dietą by zagwarantować sobie większy sukces.

Cebula najczęściej kojarzy nam się z płakaniem przy jej krojeniu – przynajmniej mi przyszło do głowy takie pierwsze skojarzenie z nią związane. Wiele osób zapomina, że cebula nie jest tylko dodatkiem podczas doprawiania dań – znajduje się w niej dużo polifenoli oraz flawonoidów. Dzięki ich zawartości stwierdzono, że cebula działa przeciwzapalnie jak również zapobiega stanom zapalnym skóry.

Warzywo to zawiera dużo witaminy C, który łączy tkanki ciała i produkuje kolagen – jednak najważniejsze dla nas jest jej działanie dla niekorzystnych zmian skórnych wywołanych trądzikiem, pryszczami czy innymi niedoskonałościami. Cebula posiada właściwości bakteriobójcze. Chrom, który jest zawarty w cebuli eliminuje bakterie, które są odpowiedzialne za zmiany skórne, w tym również trądzik.

Niedobór chromu zawartego m.in. w cebuli może dodatkowo wpłynąć na powstawanie wyprysków czy krostek, dlatego ważne jest konsumowanie cebuli w różnych postaciach. Najczęstszym sposobem, który nam pomaga jest maseczka z cebuli, która stara się złagodzić zmiany skórne nam przeszkadzające.

Cebula zawiera dużo warstw. Warto wspomnieć, że konsumpcja tego warzywa jest również jednym ze sposobów walczenia z naszymi problemami skórnymi. Obierając cebulę staramy się pozbywać tylko koniecznych warstw. Zbyt wiele obranych warstw sprawia, że cebula potrafi stracić ponad 3/4 swoich składników odżywczych.

Do doprawiania wielu potraw potrzebujemy cebuli – również wtedy, gdy jest gotowana nie należy się obawiać o spadek jej wartości odżywczych. Obecna w niej kwercetyna oraz inne flawonoidy przenoszą się skutecznie z cebuli na danie, które właśnie przyrządzamy.

Chcąc oczyścić organizm warto skorzystać także z dobrodziejstwa jakim jest trwa pszeniczna. Trawa pszeniczna oczyszcza organizm, odżywia go, stosowana bezpośrednio na skórę działa ściągająco i także oczyszczająco. Trawę pszeniczną stosowałam i naprawdę polecam. Działa ona nie tylko na skórę, ale ogólnie na cały organizm gdy pijemy ją np. łącząc z sokami. Ja korzystam z wyciskarki do soków i regularnie pijam sok z marchwi, jabłka i buraka z dodatkiem trawy pszenicznej, którą sama sieję w doniczkach w domu. Minus jest jedynie taki, że trwa rośnie około 7 dni i szybko się zużywa więc warto zasiać jej więcej 🙂

Korzystając z różnych metod warto podzielić się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami, można to zrobić publikując swoją historię w kategorii historie użytkowników, gdzie opisywane i na bieżąco edytowane są przez autorów ich osobiste zmagania z chorobami. Dodaj coś proszę od siebie!

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę