Reumatoidalne zapalenie stawów często idzie w parze z nadmiernym rozwojem przeróżnych pasożytów i grzybów w naszym organizmie. W przypadku RZS często zarodki pasożytów gnieżdżą się w stawach. Zakażenie pasożytami czy innymi mikroorganizmami dotyczy bardzo wielu ludzi, którzy często nie zdają sobie sprawy z pojawienia się w ich organizmie nieproszonych gości. Pasożyty i wszelkiego rodzaju organizmy patogenne, bytują na żywicielu i żyją na jego koszt, stopniowo wyniszczając jego organizm. Zakłócają funkcjonowanie narządów, stale wydzielają toksyczne produkty przemiany materii, które bardzo obciążają organizm i przyczyniają się do spadku odporności, alergiii oraz wielu chorób autoimmunologicznych

Konieczne więc jest wykrycie i usunięcie ich z organizmu. Podstawą do usuwania grzybów i pasożytów jest odpowiednia dieta. Należy wykluczyć z jadłospisu produkty mogące zawierać jaja, larwy bądź same pasożyty oraz grzyby. Odpowiednia higiena to podstawa, mycie rąk przed każdym posiłkiem oraz każdorazowo po skorzystaniu z toalety. Również mycie warzyw i owoców jest konieczne.

Rezygnujemy z pożywienia, które wspomaga rozwój pasożytów i grzybów tj. z pasteryzowanego, homogenizowanego mleka, tłustych mięs, surowych mięs i ryb. Owoców i soków warzywnych, zawierających dużo skrobi i cukru, sztucznych napojów wysoko słodzonych, lodów, ciastek.

Ważny jest również sposób jedzenia, należy bardzo dokładnie przeżuwać pokarm, dzięki czemu zostanie on odpowiednio strawiony a składniki odżywcze właściwie przyswojone, bowiem patogeny doskonale funkcjonują w wilgotnym środowisku, które powstaje często na skutek nieodpowiednio strawionego posiłku.

Opracowana przez Ewę Dąbrowską dieta warzywno-owocowa jest bardzo pomocna przy pozbywaniu się nie tylko pasożytów czy grzybów ale również toksyn i złogów. Odsyłam do artykułu : http://nieuleczalni.pl/artykuly/rzs-dieta-ewy-dabrowskiej/

Sprawdzony domowy sposób to jedzone na czczo świeże pestki dyni, można je przed jedzeniem prażyć, świetnie odrobaczają dorosłych jak i dzieci nie powodując żadnych skutków ubocznych. Usuwają pasożyty przewodu pokarmowego takie jak glista ludzka, owsiki, tasiemiec. Pestki zawierają kukurbitacyne, która uszkadza układ nerwowy tych pasożytów oraz przyśpiesza proces usuwania z organizmu drobnoustrojów pasożytniczych jak i toksycznych substancji.

Dorośli 25-30 gramów (ok 2 łyżki) świeżych, rozdrobnionych nasion dyni. Po około 2 godzinach, należy przyjąć środek przeczyszczający (np.olej rycynowy). Dla pewności kurację warto powtórzyć po 2 dniach.

Dzieciom miksujemy od 15g do 30g pestek (im młodsze tym mniej), z mlekiem ryżowym lub miodem. Po tym je ono śniadanie, a po 3 godzinach podajemy 1-2 łyżeczki oleju rycynowego. Można powtórzyć po 2 dniach.

Duża role w walce z patogenami ma odpowiednie zakwaszenie żołądka, gdyż kwas żołądkowy, dostające się z pożywieniem pasożyty po prostu niszczy. Jednak swoje silne właściwości traci, kiedy zostanie rozcieńczony płynami przyjmowanymi razem z pokarmami. Dlatego nie powinno się pić w czasie jedzenia, ani tuż po. Również przed jedzeniem należy 15 min wcześniej przyjąć płyny a najlepiej 30 minut.

Warto też codziennie jeść na surowo: czosnek, cebulę, świerzy chrzan, imbir i paprykę chili, marchew burak, por, rzodkiew, szczaw a także kiszoną kapustę i kiszone ogórki. Z przypraw można używać goździki, koper włoski, tymianek, pieprz cayeen, szałwie ogrodową.

Ziołami o mocnych właściwościach pasożytobójczych są czarny orzech włoski, korzeń rzewienia, piołun, bylica, kora żółtodrzewu, wrotycz, glistnik. Olejek z lebiodki oregano ma też właściwości przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwbólowe.

Chlorofil powstrzymuje rozwój beztlenowych drożdży i grzybów w przewodzie pokarmowym. Można kupić go formie płynnej, najlepszy jest uzyskany z luceryny lub innych roślin, unikajmy produktów syntezy chemicznej. Stosuje się 1 łyżeczkę rozpuszczoną w 0,5 szklanki wody 2razy dziennie.

Srebro Koloidalne tzw naturalny antybiotyk, bardzo pomaga w usuwaniu patogenów niszczy 650 różnych bakterii, wirusów i mikrobów. Piję się je w dawce zalecanej przez producenta.

Ważne są też lewatywy, które dokładnie oczyszczają jelito grube z patogenów oraz wszelakich złogów. Również środki błonnikowe dobrze oczyszczają jelito, gdyż mocno zagęszczają kał, który przy wypróżnianiu zbiera wszystko co osiadło na jego ściankach .

Na uwagę zasługuje tez terapia nasycania tlenem, która niszczy grzyby, drożdżaki, pasożyty, ameby i wirusy. Najbezpieczniejsze produkty tlenowe to związki ustabilizowanego tlenu i tlenku magnezu. Preparaty takie można kupic w sklepach ze zdrową żywnością. Można tez zastosować wodę utlenioną i ozon.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę