Depresja to choroba, która towarzyszy mi już od wielu lat. Często czuję się przygnębiona, zmęczona i pozbawiona energii. Towarzyszą mi myśli o beznadziejności i poczucie, że nic nie ma sensu. Wielokrotnie próbowałam radzić sobie z tym samodzielnie ale to nie przynosiło efektów. Dopiero po wielu latach zaczęłam szukać pomocy u specjalistów. Przez wiele lat byłam przerażona myślą o wizycie u psychologa. W końcu postanowiłam podjąć tę decyzję i znalazłam świetnego psychoterapeute w Szczecinie. Mój pierwszy terapeuta skierował mnie na terapię psychoanalityczną, która skupiała się na zmianie mojego sposobu myślenia i zachowań, które prowadziły do depresji. Zaczęłam stopniowo zmieniać swoje nawyki, takie jak izolacja od ludzi i unikanie aktywności, które wcześniej sprawiały mi przyjemność.

Terapia poznawcza na którą poszłam później pomogła mi również zidentyfikować i zmienić negatywne myśli i przekonania. Zaczęłam dostrzegać pozytywne strony życia i starałam się skupiać na tym, co jest dla mnie ważne i co sprawia mi przyjemność. Miałam wątpliwości co do przyjmowania leków przeciwdepresyjnych. Bałam się skutków ubocznych i uzależnienia, ale zdecydowałam się na ich przyjmowanie po konsultacji z moim lekarzem. Po kilku tygodniach zaczęłam zauważać poprawę mojego samopoczucia poziomu energii. Depresja to choroba, która wymaga kompleksowego leczenia. Istnieje wiele sposobów leczenia depresji, które są skuteczne, ale każda osoba ma swoją własną drogę do powrotu do zdrowia. Dzięki pomocy psychologa w Szczecinie i otoczeniu ludźmi, którzy mnie wspierali, udało mi się pokonać depresję i cieszyć się życiem. Chcę zachęcić innych, którzy borykają się z tym problemem, aby szukali pomocy i nie poddawali się.

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę