Tags: akupunktura, astma

Parent: Astma oskrzelowa

Napisane przez () , dnia

 

Akupunktura jest to niekonwencjonalna metoda leczenia, która wywodzi się ze Wschodu – Chin, Japonii, Mongolii. Polega na nakłuwaniu ciała srebrnymi lub złotymi igłami w konkretnych punktach, które mają odpowiadać za największą aktywność narządów wewnętrznych. Technika ta ma bardzo szeroki zakres wskazań ukierunkowanych na przyniesienie ulgi choremu. Dodatkowo, często okazuje się nie tylko tańsza, ale również skuteczniejsza od stosowania terapii klasycznych.

Należy pamiętać, żeakupunktura, w zależności od wpływu wielu czynników, może przynieść różne efekty – poczynając od złagodzenie bólu do całkowitego do usunięcia dolegliwości.

Niemałe znaczenie ma oczywiście również specjalista (jego doświadczenie) wykonujący zabiegi, ich ilość (ile razy zostanie powtórzona), jak również stan naszego zdrowia w momencie rozpoczęcia terapii. Właśnie to wszystko będzie wpływało na jej efekt końcowy.

Akupunktura jest zaliczana do jednej z niekonwencjonalnych metod leczenia astmy. W wielu krajach jest traktowana, jako forma uzupełniająca jej leczenie tradycyjne . Jej skuteczność jest przedmiotem debat i trwających badań klinicznych. To, jak wpływa na terapię, ciągle pozostaje sprawą dyskusyjną, a w Polsce, często podważalną i nawet lekceważoną, ze względu braku szerokiej dokumentacji potwierdzającej jej skuteczność.

Odnotowano jednak, pozytywny wpływ zastosowania akupunktury na osoby chorujące na astmę.

Badania przeprowadzone przez naukowców pracujących dla Cochrane Collaboration pokazały, że akupunktura przynosi pozytywne efekty w leczeniu chorych na astmę. Co prawda, ze względu na dosyć duże zróżnicowanie wyników doświadczenia, naukowcy postanowili wstępnie nie publikować wyników. Wiadomo jednak, że wskazują one na znaczące zmniejszenie stosowanych leków u osób leczonych akupunkturą.

Także badacze z Niemiec dostrzegli pozytywny wpływ akupunktury na leczenie astmy.

W raporcie, który opublikowali w 2013 roku, traktującym o akupunkturze, jako metodzie dodatkowej, wspomagającej w leczeniu astmy, pomimo poniesienia większych kosztów terapii, odnotowano poprawę jakości życia pacjentów, co jest kwestią bezcenną.

Wykorzystanie akupunktury w leczeniu astmy jest metodą nie tylko niekonwencjonalną, ale również kontrowersyjną. Każdy chory, mimo wszystko, powinien jej spróbować, a być może okaże się ona zbawienną w jego dalszym funkcjonowaniu. Dzięki bowiem regularnemu leczeniu astmy za pomocą akupunktury może dojść do redukcji objawów i zmniejszenia częstotliwość występowania napadów.

 

Serwis www.nieuleczalni.pl zawiera bazę metod leczenia stworzoną na kształt „Wikipedii”, ponieważ chcemy aby metody były dodawane (a większość także i edytowana) przez wszystkie osoby interesujące się zdrowiem.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać

  • osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
  • opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.

Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.

Discussion (0)

There are no comments for this doc yet.

Comment posting has been disabled on this doc.

Miejsce na twoją reklamę