Olej sezamowy stanowi najstarszy olej świata. Zawiera ogromne ilości cennych dla zdrowia składników, przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe. Wspiera organizm w chorobie sercowo-naczyniowej, zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca, reguluje ciśnienie krwi i obniża poziom cholesterolu.
Olej sezamowy doskonale wpływa na włosy i skórę w formule m.in. olejku do ciała, oleju do masażu, maseczki do twarzy, serum do włosów, wcierki w skórę głowy lub płynu do kąpieli. Doskonale wspiera pielęgnację skóry suchej, mieszanej oraz dojrzałej i słabo ukrwionej. Często jest wykorzystywany w procesie olejowania włosów. Mało kto wie, że to również środek ochrony przed szkodliwymi promieniami słonecznymi oraz remedium na wszawicę.
To nie koniec jego nieprawdopodobnych zalet. Otóż olej sezamowy wykorzystuje się w walce z chorobami dziąseł. Terapeutyczne właściwości oleju przejawiają się podczas jego ssania.
Olej to środek niezwykle oczyszczający. Jego działanie można porównać do działania oleju w silniku samochodowym. Po wlaniu go do ust i przelewaniu wokół dziąseł, wyciąga bakterie, ropę i inne szkodliwe substancje. Zęby są widocznie bielsze, oddech świeższy a język i dziąsła stają się różowsze. Krwawienie dziąseł, próchnica zębów i wszelkie choroby dziąseł znikają.
Terapia stanu zapalnego dziąseł w postaci ssania oleju sezamowego jest wysoce skuteczna. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez zespół badawczy z Kliniki Dentystycznej i Szkoły Medycznej Meenakshi Ammal z Chennai w Indiach.
Badanie miało na celu dokonanie oceny wpływu ssania oleju na zapalenie dziąseł wywołane przez płytki nazębne. Pacjentów podzielono na dwie równe grupy. Osobom należącym do grupy badanej polecono sączenie, ssanie i wciąganie poprzez szczeliny między zębami 10 ml oleju sezamowego przez 10 minut raz dziennie przez 2 tygodnie. Osoby z grupy kontrolnej przez ten sam okres wsączały do ust płyn do płukania jamy ustnej pod postacią 0,2% chlorheksydyny. Stan pacjentów zweryfikowano zarówno klinicznie jak i mikrobiologicznie bezpośrednio po terapii oraz po 10 dniach.
Co ciekawe, odnotowano znaczącą redukcję płytek nazębnych, modyfikowanego indeksu zapalenia dziąseł i liczby kolonii drobnoustrojów w próbkach płytek w obu grupach. Zatem kuracja polegająca na ssaniu oleju jest równie opłacalna jak ta, która zakłada stosowanie chlorheksydyny (składnik czynny opracowany specjalnie w celu leczenia zapalenia dziąseł) i może z powodzeniem być wykorzystywana jako skuteczne narzędzie w prewencji zapalenia dziąseł.
Jak taka kurację przeprowadzić? Należy ją stosować zawsze na pusty żołądek minimum 3 godziny przed ostatnim posiłkiem, najlepiej rano na czczo. 1 łyżkę stołową należy ssać jak cukierka i przeciągać między zębami w jamie ustnej przez ok. 10 minut, tak aby oleju pod żadnym pozorem nie połknąć. Olej na początku jest gęsty, jednak z czasem staje się bardziej płynny. Jeżeli w trakcie kuracji odczuwamy ból szczęki, znaczy to, że ssanie wykonywane jest zbyt intensywnie.
Po płukania olej sezamowy należy wypluć, najlepiej do muszli klozetowej, gdyż zawiera w sobie mnóstwo bakterii i śluzu. O prawidłowo przeprowadzonej kuracji świadczy biały kolor cieczy. Jeżeli jest żółty – ssanie było źle przeprowadzone lub trwało zbyt krótko. Na koniec umyjmy zęby i dokładnie je wypłuczmy wodą (lub wodą z solą), a także wyczyśćmy język na którym zbiera się zazwyczaj szkodliwy osad. Po wszystkim najlepiej wykonać masaż dziąseł w celu pobudzenia krążenia.
Dlatego też Nieuleczalni.pl jest przestrzenią dla zwykłych osób korzystających z różnych metod leczenia, ale także dla specjalistów, lekarzy i terapeutów.
W serwisie możesz przeczytać
- osobiste historie użytkowników odnoszące się do ich reakcji i opinii na temat danego leczenia
- opracowania łącznie z naukowymi wynikami badań pod którymi podpisują się najlepsi specjaliści z całego świata.
Poszukując konkretnych zagadnień skorzystaj z wyszukiwarki na stronie głównej, pomoże ona odnaleźć wszelkie treści o poszukiwanej przez Ciebie tematyce.
Jeżeli masz ochotę dodać swoją osobistą historię lub metodę leczenia jakiejś choroby, skorzystaj z przycisku „dodaj” który znajduje się także na stronie głównej serwisu.
Miejsce na twoją reklamę
Discussion (0)
There are no comments for this doc yet.